5.ua

Створення антикорупційних інституцій в Україні було вимогою МВФ

Однією із вимог Міжнародного валютного фонду було створення у країні антикорупційних інституцій.

Зокрема, йдеться про такі структури, як антикорупційна прокуратура. Про це в понеділок, 21 грудня, в ефірі "5 каналу" під час марафону "Україна понад усе" повідомив виконавчий директор центру економічної стратегії Гліб Вишлінський.

"Багато хто не знає і каже, що МВФ ніяк не допомагає боротися із корупцією, але насправді вимоги щодо формування антикорупційних інституцій були одними з вимог поточної програми з Міжнародним валютним фондом", - зазначив він. 

За словами експерта, сьогодні вимогою Міжнародного валютного фонду є аналогічний структурний підхід до податкової реформи: "На чому вони насамперед фокусуються? Є два елементи. Перший - це приведення у відповідність до загальної системи оподаткування ПДВ сільськогосподарського сектору... І друге - це спрощена система. У спрощеній системі ми бачимо дуже великі можливості для зловживань". 

Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд застеріг Україну від ухвалення неузгодженого держбюджету на 2016 рік і заявив про можливий зрив програми кредитування.

Попередній матеріал
Частину українських військових, яких вважають зниклими безвісти, утримують в Росії - Тандіт
Наступний матеріал
Бій-реванш між Кличком та Ф'юрі відбудеться в квітні-червні 2016 року