business-tv.com.ua

США зупинять антидемпінгові мита для низки українських виробників

  Уряди України і США домовилися про механізми усунення антидемпінгових мит на американському ринку для українських виробників труб, сталеливарних компаній і підприємств хімпромисловості.

  Про це у Вашингтоні заявив міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус, передає "Укрінформ".

  "Американська сторона запропонувала кілька рішень, у тому числі у вигляді можливості укладення Suspension Agreements (Угод про призупинення дії антидемпінгових мит - ред.). Це досить важливе досягнення, враховуючи політичну чутливість цих питань", - зазначив він.

  Міністр наголосив, що наразі це є компромісним варіантом, оскільки остаточне зняття мит є дуже складним процесом, зважаючи на багатьо політичних та економічних нюансів.

  "Зараз ми є членами СОТ, а також не купуємо газ за пільговою ціною, що було однією з причин введення таких мит, так як ми використовували не ринкові механізми", - пояснив міністр.

  За словами Абромавичуса, це рішення стало успіхом багаторічних зусиль.

  Глава Мінекономрозвитку наголосив, що питання скасування або хоча б призупинення мит протягом багатьох років намагалися вирішити як уряд, так і самі українські виробники.

  Нагадаємо, антидемпінгові мита з боку США були накладені на Україну у той час, коли вона не мала статусу країни з ринковою економікою.

  Попередній матеріал
  Окупанти хочуть заборонити українському боксеру Усику в'їзд в Крим
  Наступний матеріал
  Україна і США поновлюють зустрічі Ради з торгівлі та інвестицій