Новая газета

S&P фіксує перший дефолт регіону РФ – Новгородська область не розплатилась по боргах

  У Мінфіні РФ кажуть, що їм про це з області "в установленому порядку" ще не доповіли.

  За даними російського бізнесового порталу РБК, першим регіоном РФ, що допустив дефолт за визначенням Standard & Poors, стала Новгородська область. Експерти уже попереджають про загрозу повторення ситуації у інших областях. Дефолт може загрожувати будь-якому регіону: аналітики кажуть, що у випадку з Новгородської областю це було непередбачувано.

  Як повідомляє РБК з посиланням на представника обласного департаменту фінансів, у лютому цього року Новгородська область не змогла вчасно провести платіж по кредиту у наближеному до Путіна банку ВТБ. Термін погашення кредиту був встановлений 25 лютого 2015. Щоб погасити кредит, уряд області оголосило аукціон на залучення кредиту під ставку 23,63%, але аукціон провести не вдалося. Комерційні банки не подали заявки на участь в аукціоні, оскільки назвали навіть таку процентну ставку занизькою. У підсумку області все ж вдалося домовитися про рефінансування боргу з самим ВТБ. Обсяг кредиту становив близько 2 млрд руб.

  Згідно із звітністю ВТБ, опублікованій на сайті Центробанку РФ, на 1 березня 2015 банк зафіксував прострочену заборгованість від суб'єкта федерації на рівні 1,68 млрд руб. Однак прес-служба банку повідомляє, що Новгородська область не має прострочених зобов'язань перед ВТБ, залишивши без відповіді питання про те, чи допускав цей або інші регіони, яким банк видавав кредити, прострочення по виплатах і на яких умовах вдалося реструктурувати кредит Новгородської області.

  Раніше агентство S&P повідомило, що в першому кварталі 2015 як мінімум один суб'єкт РФ, що не має рейтингів агентства, допустив прострочення виплати по банківському кредиту внаслідок обмеженого доступу до засобів рефінансування. У термінології S&P це означає дефолт регіону: агентство вважає дефолтом ситуацію, коли "позичальник не виконав боргові зобов'язання в строк і в повному обсязі", а не тільки невиконання зобов'язань за облігаціями. Експерти S&P пишуть, що їм також відомі випадки, коли "банк-кредитор був змушений пролонгувати виданий раніше регіону кредит за ставкою нижче поточної ринкової – у зв'язку з тим, що регіон був нездатний погасити або рефінансувати кредит". "Залежно від деталей такої операції подібна подія згідно з нашими визначеннями може трактуватися як пропозиція про обмін цінних паперів, зроблене в стресових умовах (distressed exchanged offer), або еквівалент дефолту", – йдеться в доповіді S&P.

  У Мінфіні Росії заявили, що інформація про прострочення виплат заборгованості по кредитах "в установленому порядку" від органів влади Новгородської області не надходила, а запитання про формулювання дефолту S&P – проігнорували.

  Попередній матеріал
  Зник зв'язок з пожежником, який бере участь у гасінні вогню на нафтобазі
  Наступний матеріал
  Чубаров вважає, що через кілька років Україна поверне "спаскуджений" Росією Крим
  Теги:
  Loading...