Податкова реформа
Податкова реформа Фото dengi-info.com

Сьогодні набувають чинності нова система адміністрування ПДВ і податкові ставки

  Податкові ставки і нова система адміністрування ПДВ згідно зі змінами до податкового кодексу набувають чинності сьогодні.

  Нагадаємо, компромісний варіант Податкового Кодексу депутати ухвалили наприкінці грудня, а в останній день року цей закон, а також закон про бюджет на 2016 рік підписав Президент. Згідно з ним, Єдиний соціальний внесок становитиме 20 відсотків. ПДВ - теж 20. Податок на прибуток - 18 відсотків, на доходи фізичних осіб - 18-ть.

  А з першого січня  2017 - два останні зменшаться ще на один відсоток. Тож, ПДВ, за новим Кодексом, залишається без змін. Податок на прибуток і на доходи нині  - фактично теж. А от єдиний соціальний внесок, іншими словами  податок на  зарплату, який сплачує роботодавець, знизився. Економісти упевнені, що великий бізнес від Нового Податкового не постраждає, на відміну від малого та середнього.

  До прикладу, аграрії  будуть змушені платити ПДВ, чого не робили раніше, бо мали спецрежим. Але його скасування  - то умова МВФ. Утім, законотворці йдуть аграріям на поступки -  частину ПДВ упродовж наступного року агробізнес залишатиме собі. Як позитив Нового податкового кодексу експерти бачать бажання законотворців зменшити тиск на  платника податків, обмеживши контакт із інспекторами і перейти на електронні послуги.

  Попередній матеріал
  Росія з 1 січня починає знищувати продукти з України та Туреччини
  Наступний матеріал
  Українці можуть отримувати нові електронні паспорти
  Теги:
  Loading...