У Росії заявили, що чекають від України пропозицій щодо ціни на газ

Міністр енергетики Росії Олександр Новак заявив, що Москва чекає від Києва пропозицій щодо очікуваної ціни на російський газ

Новак зазначив журналістам, від цього залежатимуть подальші дії Росії, передає видання "Радіо Свобода".

За його словами, наскільки йому відомо, "Нафтогаз України" "перебуває в контакті" з російським "Газпромом" із цього приводу.

Попередніми днями в "Нафтогазі" заявили, що будуть готові відновити закупівлі газу в Росії з третього кварталу, якщо там він буде дешевшим, ніж у Європі. У відповідь Олександр Новак заявляв, що для України за чинним контрактом розрахункова ціна на третій квартал склала б $177 за тисячу кубометрів, що, за його словами, "абсолютно комфортна" і "абсолютно ринкова" ціна. Та в "Нафтогазі" на це відповіли, що така російська пропозиція неринкова і що за таких умов Україна не відновить закупівлі газу в Росії.

Україна останнім часом не закуповує російського газу, купуючи його натомість у країнах Європи за реверсною схемою. Київ використовує для цього частину своїх газогонів у зворотному від проектного напрямку.

Як повідомляв 5.ua, прем'єр-міністр Володимир Гройсман днями заявив: "Україна можливо купить російський газ – якщо буде "правильна пропозиція". Голова правління НАК "Нафтогаз" Андрій Коболєв із цього приводу уточнив: "Нафтогаз" може купувати паливо у "Газпрому" – але якщо той опустить ціну нижче європейської".

Нагадаємо, п'ять європейських нафтогазових компаній домагаються від "Газпрому" перегляду цін на російський газ у судовому порядку.

Попередній матеріал
Штаб АТО уточнив дані про втрати ЗСУ на шахті "Бутівка"
Наступний матеріал
Вночі у Маріуполі невідомі атакували "Сбербанк Росії"

"Зелене фінансування": "Укргазбанк" виділив перші гроші на еко-проект з енергозбереження

У "Нафтогазі" відмовляються купувати російський газ – Вітренко

Росія заявила, що готова продавати газ Україні дешевше, ніж Європа

Андрій Коболєв: "Газпром" повинен конкурувати з Європою за право постачати газ Україні