ipress.ua

Shell передасть Україні всі напрацювання за проектом видобутку сланцевого газу

  Нідерландсько-британська нафтогазова компанія Shell, яка розробляла родовища нетрадиційних вуглеводнів у Харківській та Донецькій областях, прийняла рішення вийти з проекту та передати всі свої напрацювання державі та компанії "Надра Юзівська".

  Про це в інтерв'ю УНІАН заявив голова правління Національної акціонерної компанії "Надра України" Ярослав Климович.

  "Shell витратила значні кошти на розробку цього проекту, вкладені кошти на проведення розвідувальних робіт, переобробку, переінтерпретацію. Були закуплені труби, інше технічне обладнання. На превеликий жаль, у червні Shell повідомив про вихід з цього проекту. Після цього в проекті залишається два учасники – держава і "Надра Юзівська", – сказав Климович.

  Відомо, що 90% компанії "Надра Юзівська" належать державі в особі держкомпанії "Надра України". За інформацією Климовича, попри те, що Shell вклала значні кошти і не отримала результату, повернення грошей компанії не передбачено. Він розповів, що для врегулювання питання виходу цієї компанії Shell і державі було запропоновано підписати додаткову угоду. "Вона передбачає врегулювання питання щодо раніше укладених Shell договорів, які були підписані нею з операційного угоди, врегулювання питання про матеріалах і геологічної інформації по проекту", - уточнив Климович. При цьому він повідомив, що Україні "просто відмовитися від цього проекту недоцільно. Ми працюємо над тим, щоб знайти заміну учасникам цих проектів. Розіслали листи провідним компаніям, які працюють в напрямку освоєння родовищ нетрадиційного газу. Проводимо сьогодні переговори з Китаєм, Індією, є інтерес з Канади". За словами голови "Надра України", інтерес до проекту видно, навіть попри бойові дії на сході країни.

  Угоду між компанією Shell і "Надра Юзівська" про розподіл продукції від видобутку сланцевого газу на Юзівській площі в Харківській і Донецькій областях було підписано 24 січня 2013 року. 

  Нагадаємо, італійці будуть видобувати в Україні сланцевий газ. Вже наприкінці 2015 року італійський концерн Eni планує почати буріння свердловини для видобутку сланцевого газу на заході України.

  Попередній матеріал
  Порошенко і Обама зустрінуться на сесії Генасамблеї ООН у вересні - Клімкін
  Наступний матеріал
  Ціни на нафту можуть впасти до $20 за барель - американські аналітики