фото te.20minut.ua

СБУ викрила факти розкрадання банками близько 6 млрд грн рефінансування Нацбанку

  СБУ викрила факти розкрадання чотирма банками близько 6 мільярдів гривень коштів рефінансування Нацбанку України.

  Співробітники Служби безпеки України спільно з Генеральною прокуратурою за останній час викрили факти розкрадання менеджментом чотирьох українських банків близько 6 мільярдів гривень коштів рефінансування Нацбанку. Найбільшу суму розтрати коштів НБУ у розмірі 4,3 млрд. здійснили службові особи однієї з цих банківських установ, повідомляє прес-служба СБУ.

  У повідомленні йдеться, що встановлено, що посадові особи банків задіяли кілька шахрайських схем для розкрадання грошей. Зокрема, всупереч умовам отримання рефінансування, менеджмент банківських установ для виведення коштів кредитував підконтрольні та фактично збанкрутілі комерційні структури і скуповував на гроші Нацбанку "сміттєві" цінні папери. Зловмисники також використовували махінації із заставною нерухомістю, протиправно виводячи її з активів банків.

  Зазначається, що на сьогодні Фонд гарантування вкладів фізичних осіб ввів тимчасову адміністрацію та розпочав процедуру ліквідації цих банків, тож усі виплати вкладникам здійснюються за його рахунок. Генеральною прокуратурою за матеріалами Служби безпеки України за фактом розкрадання коштів у кожному з банків відкриті кримінальні провадження за ч. 5 ст. 191 та ч. 2 ст. 205 Кримінального кодексу України. Тривають слідчі дії.

  Попередній матеріал
  Україна планує закуповувати в Росії менше 50% газу від загальної потреби – прем'єр-міністр
  Наступний матеріал
  Вінницькі школярі зібрали півтонни харчів, одягу та медикаментів для бійців АТО

  СБУ викрила розкрадання 20 млн грн в обласному підрозділі "Укртрансгазу"

  Столична прокуратура виявила розкрадання коштів на будівництві Алеї слави

  Попереджено розкрадання коштів державного підприємства у сумі $ 15 млн - ГПУ

  Викрито схему розкрадання майна ”Київміськбуду” на 1 млрд грн