aktualno.ru

Саудівська Аравія почала витісняти Росію з польського ринку нафтопродуктів

  Арабська країна почала постачання нафти до Польщі за цінами, значно нижчими за російські.

  На таке поскаржився голова "Роснефти" Ігор Сєчін під час виступу на форумі "Росія кличе!", передає Meduza. Обсяг поставок він не уточнив, але повідомив, що ціна саудівської нафти значно нижча нижче за російську. Саудівська Аравія, за словами глави "Роснефти", "активно демпінгує".

  За даними агенції Reuters, перший вантаж нафти з Саудівської Аравії прийшов до Гданська ще 21 вересня. "Польща отримала як мінімум три партії. Знижка просто чарівна. Вони постачають у Гданськ ", - цитують у повідомленні неназване джерело з торгових кіл.

  За словами співрозмовника агентства, Саудівська Аравія хоче "застовпити частку на ринку, зокрема в Польщі, перед тим як повернеться Іран". Голова "Роснефти" з цього приводу зазначив: "Боротьба за ринок є одним з факторів, що впливають на ціну на нафту. Це позначається на бюджетних прибутках (Росії – 5.ua)".

  Саудівська Аравія - один із найбільших у світі виробників нафти - в серпні-вересні збільшила видобуток до більш ніж 10 мільйона барелів на добу. На збільшення видобутку, попри зниження світових цін на нафту, пішла й Росія, яка у вересні довела виробництво нафти до рекордних з часів розпаду СРСР 10,74 мільйона барелів на добу.

  На початку жовтня стало відомо, що Саудівська Аравія значно знизила ціни на свою нафту для клієнтів з ряду країн, в першу чергу з Азії. На такий крок, повідомлялося тоді, Саудівська Аравія пішла для того, щоб зберегти за собою частку на світовому ринку при зростанні виробництва нафти у США.

  Попри це, президент РФ Путін на тому ж формі запевнив, що пік кризи в Росії вже досягнутий.

  Попередній матеріал
  Пік кризи в Росії вже досягнутий - Путін
  Наступний матеріал
  "Укренерго" відновила подачу електроенергії в Крим лінією Джанкой - Мелітополь
  Теги:
  Loading...