www.companion.ua

Рубль прискорив падіння через обвал цін на нафту

  Рубль в середу ввечері нарощує внутрішньоденні втрати після значного зростання за попередню сесію і досягнення вранці локальних піків, реагуючи в основному на зміни нафтових котирувань.

  Про це повідомляє "УНІАН" з посиланням Рейтер.

  До 16:45 по Києву долар розрахунками "завтра" торгувався поблизу позначки 66,94, набираючи 2,7% з рівнів попереднього закриття.

  На початку ж торгів валюта США падала на позначку 64,51 вперше з 23 січня, потім пішла вгору і ввечері сформувала сесійну максимум на 67,18 рубля.

  Пара євро/рубль розрахунками "завтра" до цього часу торгувалася поблизу позначки 76,32, дорожчаючи на 1,9%.

  Вартість бівалютного кошика виросла на 1,67 рубля і оцінюється в 71,19 рубля.

  Проти рубля грає корекція нафти після її вчорашнього руху на максимуми року, що наступив, а також бажання купити здешевілу валюту перед загрозою можливого дефіциту напередодні великих виплат лютого-березня по зовнішніх позиках, пише агенція.

  Проти залишаються і "сміттєвий" рейтинг Росії, встановлений агентством S&P, а також ризики зміни до цього статусу оцінок Росії іншими агентствами, негативні наслідки для економіки країни від 40-відсоткового падіння нафтових котирувань з середини минулого року, а також від західних санкцій і російських контрсанкцій.

  Зберігаються і ризики введення вже в лютому нових західних санкцій проти Росії за підтримку нею бойовиків на сході України, де поновилися бойові дії.

  "Можна знову поступово придивлятися до покупки долара, основні ризики для рубля зараз пов'язані з можливістю нових санкцій проти Росії на тлі напруженої ситуації в Україні, а також великими виплатами російськими компаніями за зовнішніми запозиченнями в лютому-березні", - цитує агенція експерта Івана Копєйкіна з компанії БКС.

  На його думку, найближчим серйозним опором росту валюти виступає позначка 69 рублів за долар.

   

  Попередній матеріал
  Дебальцеве для бойовиків ще важливіше за Донецький аеропорт - Маломуж
  Наступний матеріал
  У США обговорюють можливість військової допомоги Україні

  Рубль знову почав падати на міжбанку

  Рубль знову впав на міжбанку нижче 70 за долар

  Європарламент може зробити рубль неконвертованою валютою

  Нафта розвернулась на спад після різкого подорожчання