5.ua

Розенко про зарплатні борги: "Прикриватися війною вже годі"

Міністр запевнив: політика щодо боржників буде максимально жорсткою.

Про це у програмі "Погляд" під час марафону "Україна понад усе" на "5 каналі" повідомив міністр соціальної політики України Павло Розенко.

За оприлюдненими під час сьогоднішнього засідання Кабміну даними Держстату, за 7 місяців заборгованість по зарплаті в Україні зросла на 50 відсотків, тобто майже на 2 мільярди гривень. Скоротити заборгованість за звітний період вдалось лише у трьох областях.

Міністр повідомив: "Лише у трьох регіонах – це Івано-Франківська, Житомирська область і місто Київ – за 7 місяців вдалося скоротити заборгованість, яка сформувалась на початок цього року. Найбільший, безумовно, пік заборгованості по заробітній платі в Україні був у жовтні-вересні минулого року. Тоді заборгованість по заробітній платі збільшилася майже вдвічі. Очевидно – важка економічна ситуація, ситуація на Сході України, економіка падала, підприємства закривались або не могли вчасно виплачувати заробітну плату, але на сьогоднішній день ми констатуємо факт того, що все-таки прикриватися війною вже годі. Треба припиняти практику порушення конституційних прав наших працівників і забезпечувати своєчасну виплату заробітної плати".

Посадовець додав, що офіційна статистика щодо заборгованості включає як державні, так і приватні підприємства, і пообіцяв карати за затримки виплат: "Політика міністерства буде максимально жорсткою. Я думаю що взагалі владі пора проявити характер, показати зуби і сказати: в цей непростий час для суспільства… людина має вчасно отримувати зарплатню. Адже все це пов’язано: якщо людина вчасно не отримує зарплатню – як вона може вчасно оплачувати комунальні платежі?" – підсумував Павло Розенко.

Повну версію розмови з міністром соціальної політики України дивіться на нашому сайті у розділі "Інтерв'ю".

Попередній матеріал
У Києві стрілянина - поранені жертва і нападник
Наступний матеріал
Бойовики закрили виїзд з окупованих територій чоловікам молодшим 50 років - прес-центр АТО
Теги:
Loading...