Новая газета

Роздрібна торгівля в Росії впала до рівня 1991 року

  Торгівля "впала в депресію": офіційний рівень падіння визнаний в обсязі 8,1%, реальний – набагато більший.

  Як повідомляє "Дзеркало тижня" з посиланням на офіційні кремлівські ЗМІ, офіційно визнаний Росстатом рівень падіння ринку роздрібної торгівлі – 8,1% – рекордний, такого спаду не було з 1991 року. За оцінкою експертів, реальна картина ще гірша. Наразі Росія побила антирекорд десятирічної давності: до цього найбільше падіння у 6,2% було зафіксовано наприкінці 1995 року.

  При цьому дані аналітиків свідчать, що в Росії торговельні мережі охопив песимізм: оцінка настроїв у середовищі найбільших торгових мереж склала 4,9 з десяти. Найгірше свої справи оцінили кіномережі та розважальні заклади. Трохи вище нейтрального рівня піднялися ресторани і кафе – 5,2 бала, товари для дому та хобі і спортивні товари – 5,9. А найкращі справи у дитячих товарів – 6,2 бала.

  Однак деякі гравці ринку твердять, що падіння обороту на 8,2% "не відображає реального падіння попиту і зниження кількості покупок, оскільки через зростання цін грошовий товарообіг знизився менше, ніж фактична кількість покупок". Реальні цифри з урахуванням інфляції ще менш втішні. "Продажі комп'ютерів впали на 22,9%, аудіотехніки – на 19,5%, телевізорів – на 26%, холодильників – на 18,3%, автомобілів – на 23%. Якщо говорити про продуктовий ритейл та одяг, то тут в середньому падіння 5-8%. Тобто попит на ходові товари впав разом з падінням доходів, а на товари непершочергових необхідності – значно нижче ", – розповів директор відділу досліджень CBRE Валентин Гаврилов.

  Найбільше постраждали магазини, що працюють у верхніх цінових сегментах. "Середній та середньо-високий сегменти впали найбільш сильно. Ряд брендів вирішили піти з ринку, інші призупинили розвиток. За прибутком – всі втратили більше 70-80%, а багато хто і зовсім пішли в збиток", – каже експерт.

  Як зазначає "Дзеркало тижня", на цьому тлі росіяни стали красти в магазинах в 1,5 рази частіше у 2014 році. Офіційна вартість вкрадених росіянами товарів – майже 1 млрд рублів, при чому найбільше крадуть у Москві. Експерти бачать в цьому кілька причин, в тому числі, економічних: курс рубля значно впав, ціни на товари зросли і в цілому в Росії значно погіршилася якість життя населення.

  Як повідомляв сьогодні 5.ua, завод будівельних матеріалів у Тульській області РФ виплатив співробітникам борг по зарплаті цеглинами.

  Попередній матеріал
  Московський суд виніс вирок фігурантам у справі розфарбованої зірки на висотці
  Наступний матеріал
  Право на захист російських ГРУшників повністю забезпечене - Матіос