5.ua

Росія зірвала переговори щодо ЗВТ абсурдною вимогою Україні ввести санкції проти ЄС

  Росія блокує перемовини щодо узгодження позицій у зв’язку із запровадженням Зони вільної торгівлі України з ЄС.

  На тристоронніх переговорах щодо запровадження з 2016 року вільної торгівлі Україна-ЄС Кремль висунув низку неприйнятних і абсурдних вимог до Києва. Про це заявив журналістам по завершенню переговорів в Брюсселі голова МЗС України Павло Клімкін, передає "Європейська правда".

  "Російська сторона сьогодні вийшла одночасно з новими та старими пропозиціями з документа, які пропонувалися раніше. Деякі пропозиції для нас однозначно неприйнятні", - заявив міністр.

  Він, зокрема, розповів, що РФ заявила вимогу про впровадження Києвом торгівельних обмежень проти Євросоюзу. "Росіяни запропонували нам приєднатися до вже запроваджених з боку РФ обмежень в торгівлі, в тому числі – з Євросоюзом. Тобто, росіяни пропонують, щоби ми, умовно, починали вільну торгівлю ЄС, але одночасно – приєднувались до заборон відносно деяких країн ЄС", - обурений Клімкін.

  Окрім того, Кремль раптом захотів "відтермінувати на тривалий час" запровадження європейських стандартів в Україні.

  Клімкін пояснив, що за підсумками тристоронніх консультацій сторони "лишилися на попередніх позиціях" – ані Україна, ані РФ не пішли на поступки.

  Тимчасове виконання економічної частини Угоди про асоціацію між Україною та ЄС має розпочатися 1 січня. Росія погрожує у відповідь запровадити торгівельні обмеження проти України.

  Нагадаємо, станом на 20 листопада Угоду про асоціацію з Україною ратифікували усі держави Євросоюзу.

  Попередній матеріал
  У головного тренера національної футбольної збірної Фоменка закінчився контракт, однак його планують продовжити - ЗМІ
  Наступний матеріал
  СБУ блокувала контрабанду та реалізацію в Україні психотропних речовин
  Теги:
  Loading...