gdb.rferl.org

Росія уже готова надати Україні знижку на газ

  Росія буде готова надати Україні знижку на газ, що закуповується на IV квартал, при цьому ціна буде нижча, ніж для III кв. і встановиться на рівні цін для суміжних з Україною країн, зокрема, з Польщею.

  Про це заявив сьогодні, 4 вересня, міністр енергетики РФ Олександр Новак, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

  Новак не говорив про конкретний рівень цін, натомість зауважив, що вона буде "несуттєво нижчою" ціни для III кварталу, запропонованої Україні. "На четвертий квартал російська сторона також готова буде забезпечувати продаж газу з урахуванням наданої знижки за цінами, які є конкурентоспроможними і які складаються в сусідніх країнах, наприклад, у Польщі. Але тут запитання, чи буде українська сторона звертатися до нас за отриманням такої знижки. У ініціативному порядку ми не будемо розглядати, оскільки у нас є контракт, і контракт цей передбачає формування ціни за формулою", - зауважив міністр енергетики РФ.

  За інформацією "Інтерфакс-Україна", раніше заступник голови правління "Газпрому" Олександр Медведєв говорив, що без урахування знижки, за умовами контракту, ціна на газ для "Нафтогазу України" в IV кварталі складе $ 262,5 за тис. кубометрів. Ціна на III квартал без знижки склала б $ 287,15, однак Росія надала "Нафтогазу" знижку в $ 40 за тис. кубометрів, тобто приблизно 14%. Проте Україна в третьому кварталі ще не закуповувала російський газ, адже воліла закуповувати газ з Європи.

  Новак в п'ятницю так прокоментував те, що Україна закупила європейський газ: "Найцікавіше, що ми дізнаємося, що реверс до сих пір продовжується зі Словаччини в Україну. Його, звісно, не достатньо для заповнення газових сховищ в тому обсязі, який потрібен на початок сезону. Тим не менш, ціна, за якою Україна купує газ по реверсу, вище тієї, яку ми запропонували. Це, звичайно ж, нонсенс. За нашою інформацією, вища доларів за 20-30 за тисячу кубометрів".

  Зараз існує формула, повідомляє "Інтерфакс-Україна", згідно з якою надається знижка. Так, якщо ціна буде понад $ 333 за тис. кубометрів, тоді знижка становить $ 100. Якщо ціна буде нижчою, то знижка може бути до 30%. За словами Олександра Новака, на майбутній опалювальний сезон Україні необхідно додатково закачати близько 4,5 млрд кубометрів газу. Також Новак спростував інформацію, що "Нафтогаз України" звертався до "Газпрому" за наданням авансу за транзит російського газу по українській території. 

  Нагадаємо, вчора, 3 вересня, Петро Порошенко телефоном обговорив із Президентом Словаччини актуальні питання двосторонніх відносин, зокрема подальшу співпрацю у сфері енергетичної безпеки. Президент України відзначив, що за перший рік словацького реверсу до України надійшло майже 11 млрд кубометрів газу - близько 2/3 усього імпорту газу в Україну з Європи.

  Попередній матеріал
  СБУ затримала шахраїв, які постачали в Україну фальшиві долари з окупованого Криму
  Наступний матеріал
  Криза в Сирії вигідна Росії, вона відволікає увагу світу від конфлікту в Україні – експерт
  Loading...