ЄС 5.ua

Росія провалила тристоронні консультації щодо зони вільної торгівлі між Україною і ЄС

  За обережним формулюванням представника ЄС, Росія виявилася "не гнучкою" в питанні ЗВТ між Україною та Євросоюзом.

  Про це заявила єврокомісар з питань торгівлі Сесілія Мальмстрьом за результатами політичних консультацій між Україною, Єврокомісією і Росією щодо запровадження з 1 січня 2016 року поглибленої і всеосяжної зони вільної торгівлі Україна-ЄС, передає "Укрінформ". "Ми були доволі близькими, щоб знайти практичні рішення. І я думаю, ми би цього досягли, якщо би мали волю зробити це. Однак, сьогодні з боку російської сторони не було достатньо гнучкості для цього. Ми були доволі здивовані цим, адже, у відповідності до правил СОТ, кожна нація у світі має право укладати торгівельні угоди", - заявила єврокомісар.

  Вона наголосила, що поглиблена і всеохоплююча ЗВТ між Україною і Євросоюзом набуде чинності 1 січня 2016 року, і що жодних змін і доповнень до тексту економічної частини Угоди про асоціацію вноситися не буде. За її даними, це були вже 22-гі торгівельні тристоронні консультації, які проходили упродовж 18 місяців.

  У офіційному прес-релізі Єврокомісії щодо переговорів визнається їхній провал. "Комісар ЄС Мальмстрьом, міністр закордонних справ України Клімкін і російський міністр економічного розвитку Улюкаєв не могли дійти до політичної угоди протягом сьогоднішніх переговорів у Брюсселі", - зазначено у повідомленні. Вину за це Єврокомісія однозначно покладає на РФ, яка "формулювала пропозиції, що суперечать нормам СОТ і законодавству ЄС, а указ президента РФ Путіна від 16 грудня, що припиняє дію договору про ЗВТ з Україною з 1 січня, "додав елемент політичного тиску і суперечив умовам, прописаним в Мінських угодах".

  Тим часом міністр закордонних справ України Павло Клімкін назвав консультації з РФ "все більш сюрреалістичними", і запевнив: "ЗВТ з ЄС працюватиме з 01.01 і ніхто цьому не завадить".

  Попередній матеріал
  Донбас стає замороженим конфліктом, у якому ні Україна, ні Росія взяти гору не можуть - Березовець
  Наступний матеріал
  В Україні незабаром запрацює реєстр транспортних засобів – Геращенко
  Теги:
  Loading...