av.by

РФ дала дозвіл на транзит українських вантажів

  Сторони обмінялися певною кількістю дозволів, доки буде проведено масштабніші переговори

  Україна й Росія домовилися про транзитне перевезення вантажів автотранспортом, а також на нерегулярний транзит пасажирів автотранспортом, повідомляє "Новое время" з посиланням на коментар Мінінфраструктури.

  "Від української сторони отримані на 2016 рік дозволи на транзитне перевезення вантажів, а також на нерегулярне транзитне перевезення пасажирів", - йдеться в повідомленні російської Асоціації міжнародних автомобільних перевізників.

  Як розповіли у прес-службі Мінінфраструктури, сторони обмінялися певною кількістю дозволів, до того моменту, поки буде проведено масштабніші переговори. "Це зроблено для того, щоб не гальмувати український транзит в Азію. У першому кварталі ми повинні закінчити процедуру внесення змін. Але зараз ми обмінялися певною кількістю тимчасових дозволів. Це ще поки не квота, а тимчасовий дозвіл", - наголосили в Міністерстві.

  Глава Центру транспортних стратегій Сергій Вовк зазначив, що Україна вирішила, що все ж таки збереже російський транзит як у залізничному сегменті, так і в сегменті автомобільних перевезень. А також домоглася того, щоб Росія не блокувала наші вантажі. Проте, на його думку, видані дозволи ще не означають, що вони будуть діяти, оскільки в Закарпатті, наприклад, розгортають російські фури. "Тут Україні треба займати якусь послідовну позицію. Якщо держава декларує про те, що вона не забороняє транзит, а є якісь протиправні дії, які цьому заважають, то в кінцевому підсумку все закінчиться судовими позовами", - сказав Вовк.

  Як повідомляв 5.ua, сьогодні, 12 лютого 2016 року, на Закарпатті та Волині активісти блокують проїзд російських вантажівок. Нагадаємо, Росія ввела заборону на транзит українських вантажів в рамках загальної політики захисту російського ринку, прийнятої Кремлем у відповідь на вступ в силу Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС. Угода про ЗВТ вступила в силу з 1 січня 2016 року. Міністр інфраструктури Андрій Пивоварський раніше заявив, що Росія заблокувала традиційні автомобільні та залізничні пропускні пункти, проте була можливість поставок через два пропускних пункти в Білорусі.

  Попередній матеріал
  На Київщині відкрили пам'ятну дошку бійцеві 1-ї танкової бригади
  Наступний матеріал
  ЄС вимагає від України негайно показати переконливі результати у боротьбі з корупцією - заява
  Теги:
  Loading...

  Уряд запускає потяг для доставки українських товарів в обхід Росії

  Падіння експорту до Росії може призвести до багатомільйонних збитків - Микольська

  "Укрзалізниця" буде перевозити вантажі з Китаю до Європи на "Вікінгу"

  Яценюк показав карту "Шовкового шляху" в обхід Росії