koteljnik.livejournal.com

Резервний фонд Росії за лютий "схуд" на трильйон рублів

  Як випливає з опублікованих Мінфіном Росії даних, резервний фонд країни скоротився на 19,5% – на початок лютого в ньому було 5,865 трильйона рублів, а станом на 1 березня 2015 залишилось менше 4,721 трлн.

  Такі підрахунки публікує "Медуза".

  У свою чергу, обсяг Фонду національного добробуту (ФНБ) за місяць скоротився на 10% – з 5,1 трлн до 4,590 трлн – тобто ще на пів трильйона рублів.

  У період з 15 січня по 28 лютого 2015 обидва фонди зазнали збитків від інвестування за рахунками в іноземній валюті в Банку Росії. Резервний фонд втратив 4,13 мільярда рублів. ФНБ – 2,45 мільярда рублів.

  У лютому з Резервного фонду вилучили 500 мільярдів рублів і зарахували на єдиний рахунок федерального бюджету для компенсації втрачених доходів – повідомляє Мінфін РФ. Зниження обсягу ФНБ Мінфін виправдовує потребою розміщення 75 мільярдів рублів в облігації ВАТ "Ямал СПГ".

  Сукупна розрахункова сума фінансового результату від розміщення коштів Резервного фонду на доларових рахунках в Банку Росії за період з 15 січня по 28 лютого 2015 склала негативну величину.

  Резервний фонд формується за рахунок нафтогазових доходів бюджету. Ці доходи також перераховуються до Фонду національного добробуту (ФНБ). З осені 2014 року, коли економічна ситуація в РФ погіршилася, низка російських компаній попросили таку суму грошей, яка значно перевищила обсяг коштів ФНБ.

  2 березня стало відомо, що Мінфін РФ запропонував витратити до кінця 2016 року 90 відсотків Резервного фонду.

  Попередній матеріал
  У Маріуполі міліція затримала чиновника, який вимагав хабарі від переселенців
  Наступний матеріал
  Порошенко закликав ЄС продовжувати політику впливу для виконання Мінських угод

  Клімкін назвав умови нормалізації стосунків між Україною та Росією

  Критикам Путіна в Росії жити небезпечно - німецький омбудсмен

  Росіяни не змогли запустити у космос ракету "Рокот" з трьома супутниками

  В Росії ліквідують єдиний музей історії політичних репресій "Пермь-36"