Верховна Рада 5.ua

Рада ухвалила закони на вимогу МВФ про посилення незалежності Нацбанку

  Сьогодні, 18 червня, Верховна Рада ухвалила поправки до закону про Нацбанк України, Бюджетний кодекс та інші законодавчі акти про зміцнення інституційної бази центрального банку, підвищення ефективності та розбудови його інфраструктури (законопроекти №2742 і №2743), що є однією з умов виділення країні другого траншу кредиту за програмою МВФ.

  Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна". За інформацією видання, закони підтримали 232-234 народних депутати за необхідного мінімуму в 226 голосів.

  Зазначимо, Президент України Петро Порошенко вніс до парламенту зазначені законопроекти наприкінці квітня цього року. Тоді наголошувалося, що прийняття поправок до закону про НБУ є одним зі структурних маяків схваленої в березні 2015 року програми співробітництва України з МВФ за програмою розширеного фінансування EFF. Передбачалося, що це одна з умов отримання другого траншу, і її буде виконано до кінця квітня.

  Згідно з програмою, поправки до законодавства сконцентровані на чотирьох основних елементах: правлінні і Раді Нацбанку, автономності НБУ, його загальних резервах і розподілі прибутку. Зокрема, правління трансформується у виконавчий комітет, що складається з голови та його заступників. На реформоване правління покладено відповідальність за розробку і реалізацію грошово-кредитної та валютно-курсової політики, а також за регулювання банківської системи.

  У частині Ради НБУ посилюються його наглядові повноваження шляхом покладання на неї повної відповідальності за систему внутрішнього контролю та управління ризиками, створення комітету з аудиту. У сфері автономності Нацбанку підвищується особиста автономія членів Ради НБУ та заступників голови, підтримуючи фінансову автономію центробанку.

  Щодо загальних резервів НБУ і розподілу прибутку, правила розподілу прибутку між центробанком і урядом будуть спрямовані на поступове нарощування загальних резервів для досягнення ними рівня 4%, 7% і 10% монетарних зобов'язань наприкінці 2014-го, 2015 і 2016 років відповідно. Крім цього, вносяться зміни до Бюджетного кодексу для запобігання внесення авансового перерахування прибутку НБУ в держбюджет.

  Попередній матеріал
  Наливайченко прокоментував свою відставку: маєш стиснути зуби і йти з посади
  Наступний матеріал
  Фіскальна служба оприлюднила свою версію щодо обшуків редакції "Вести"
  Теги:
  Loading...