Рада скасувала оподаткування військовим збором операцій з обміну валют фізособами

  Верховна Рада ухвалила Закон №2436 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо військового збору".

  За дане рішення проголосували 249 із 324 народних депутатів.

  Законом скасовується оподаткування військовим збором операцій з купівлі-продажу фізичними особами іноземної валюти.

  У пояснювальній записці до закону зазначається, що включення операцій з валютними цінностями до об'єкту військового збору спричинило негативний вплив на ринок операцій з іноземною валютою. До операцій з валютними цінностями включаються також операції з переходом права власності на національну валюту.

  "Отже, за такого підходу доходом фізичної особи вважаються як операції з купівлі іноземної валюти (у сумі придбаної валюти), так і операції з продажу валюти. З економічної точки зору, при операціях з валютними цінностями відбувається еквівалентний обмін однієї цінності на іншу. Джерело доходу фізичної особи в даному випадку відсутнє. Натомість, існуюча редакція Податкового кодексу визнає всю вартість еквівалентного обміну як об’єкт для військового збору. Така ситуація є неприпустимою", - йдеться в записці.

  Крім того, як наголошується, запровадження додаткових перешкод щодо обігу валютних цінностей у вигляді військового збору (на додаток до внеску до Пенсійного фонду) призводить до вкрай негативних наслідків для економіки України: значно зростає обсяг проведення операцій з готівковою іноземною валютою та банківськими металами на тіньовому ринку. При цьому бюджет додатково втрачає збір до Пенсійного фонду; загальмовується ринок банківських послуг з платіжними документами; зменшується пропозиція готівкової та безготівкової іноземної валюти; штучно завищується вартість валюти для фізичних осіб.

  Попередній матеріал
  Внаслідок нового землетрусу у Непалі загинуло щонайменше шість людей
  Наступний матеріал
  У серпні минулого року в Україні загинули 220 російських солдатів - доповідь Нємцова

  Президент підписав закон, що врегульовує погашення заборгованості в інвалюті

  Золотовалютні резерви України за березень зросли майже до $9,7 млрд

  НБУ: військовий збір не поширюватиметься на всі банківські валютообмінні операції

  Мінфін планує залишити військовий збір на 2015 рік