НБУ 5.ua

Рада посилила незалежність Нацбанку задля другого траншу кредиту МВФ

  Депутати зробили ще один крок для виконання вимог МВФ і отримання наступного траншу кредиту – НБУ стане більш незалежним.

  Верховна Рада ухвалила в цілому закони про зміцнення інституційної бази Національного банку України, підвищення ефективності та розбудови його інфраструктури, передає "Дзеркало тижня". Ухваливши ці закони, Україна виконала одну з останніх умов для отримання другого траншу кредиту від МВФ.

  Ухвалені сьогодні законопроекти до Ради вніс Президент ще в кінці квітня. Відповідно до зобов'язань перед МВФ, поправки до законодавства сконцентровані на чотирьох основних елементах: правлінні і Раді НБУ, автономності Нацбанку, його загальних резервах і розподілі прибутку. Зокрема, правління трансформується у виконавчий комітет, що складається з голови та його заступників. На реформоване правління покладено відповідальність за розробку і реалізацію грошово-кредитної та валютно-курсової політики, а також за регулювання банківської системи. Також посилюються наглядові повноваження Ради НБУ шляхом покладання на неї повної відповідальності за систему внутрішнього контролю та управління ризиками, створення комітету з аудиту.

  У сфері автономності Нацбанк підвищується особиста автономія членів Ради НБУ та заступників голови, підтримуючи фінансову автономію центробанку. Щодо загальних резервів НБУ і розподілу прибутку, правила розподілу прибутку між центральним банком і урядом будуть спрямовані на поступове нарощування загальних резервів для досягнення ними рівня 4%, 7% і 10% монетарних зобов'язань в кінці 2014-го, 2015 і 2016 рр. відповідно. Крім цього, вносяться зміни до Бюджетного кодексу для запобігання включення авансового перерахування прибутку Нацбанку в держбюджет.

  Попередній матеріал
  Підозрюваних у справі Бузини доставили до суду - журналіст
  Наступний матеріал
  Росія проводить військові навчання впритул до українського кордону
  Теги:
  Loading...