ipress.ua

Приватизація "УкрРудПрому" мала ознаки кримінального злочину – висновок спецкомісії Ради

  Приватизація держкомпанії "Укррудпром" мала ознаки кримінального злочину. Це висновок парламентської спецкомісії з контролю за приватизацією.

  Члени комісії кажуть, що у 2004 році компанія коштувала 50 мільярдів доларів США, а продали її усього за 500 мільйонів. Депутати вважають, що потрібно провести нову незалежну оцінку  "Укррудпрому" на момент продажу.

  Народні обранці хочуть готувати звернення до Конституційного суду, аби оскаржити норми спецзакону щодо особливостей продажу компанії.

  Під час засідання  був  зачитаний лист від ГПУ, в якому йдеться, що кримінальне провадження ведеться за фактом заволодіння державної власності за попередньою змовою з вищим керівництвом країни. Сталося це після відповідних заяв Ігоря Коломойського. На першому засіданні комісії він повідомив, що у 2004-му році його змушували брати участь у приватизації разом з іншими олігархами та сплачувати хабарі.

  "У діях по приватизації підприємства "Укрудпром" є ознаки ряду кримінально-каральних діянь, що потребують у зв'язку з цим ретельного розслідування. Яким чином на наше політичне рекомендаційне рішення відреагує Генеральна прокуратура - це зовсім інша справа", - сказав голова спецкомісії ВР з приватизації Борис Філатов.

  Попередній матеріал
  ЮНІСЕФ фіксує надзвичайно складну гуманітарну ситуацію на Донбасі
  Наступний матеріал
  Вбивства Калашнікова і Бузини мають бути розкриті якнайшвидше – Турчинов

  Законність приватизації "УкрРудПрому" переглядатиметься - нардеп

  Росіян не допустять до приватизації держактивів - Абромавичус

  Сьогодні спецкомісія ВР вирішуватиме, які підприємства підлягають приватизації

  ГПУ звернулась до суду про визнання незаконними приватизації "Дніпроенерго", "Закарпаттяобленерго" та "Донбасенерго"