5.ua

При закритті повітряного простору Україна втратить більше, ніж авіакомпанії РФ – експерт

Унаслідок дії санкцій у вигляді закриття повітряного простору для російських авіакомпаній Україна втратить більше, аніж російські компанії.

Про це в п’ятницю, 18 вересня, в ефірі "5 каналу" під час марафону "Україна понад усе" заявив екс-заступник міністра інфраструктури України Олександр Кава.

За його словами, стосовно переважної більшості авіакомпаній, які включені до санкційного списку, не було здійснено жодних прорахунків стосовно наслідків для економіки України.

"Якщо ми закриваємо повітряний простір для російських авіакомпаній, ми втрачаємо від цього більше, аніж російські авіакомпанії. Тому що для них частка польотів на території України – це невелика частка в доходах – ні "Аерофлоту", ні авіакомпанії "Трансаеро"", - зазначив він.

На думку експерта, українська економіка втратить більше від накладання санкцій на авіакомпанії РФ, аніж самі компанії, що входять до заборонного списку.

"Якщо ми дивимося транзит: "Аерофлот" – одна з найбільших компаній світу, покриває увесь світ. І ті кілька країн, маршрути в які пролягають через територію України, не настільки істотні для загальних доходів. Так, будуть збільшені видатки. Але ми втратимо кошти від аеронавігації, ми втратимо виручку у валюті (оскільки всі збори в доларах або в євро), і так само – це робочі місця диспетчерів, яких просто доведеться звільняти", - додав Кава. 

Нагадаємо, 16 вересня РНБО оприлюднила список фізичних та юридичних осіб, які потрапляють під розширені санкції. 

Попередній матеріал
У маріупольській школі зафіксоване масове отруєння дітей
Наступний матеріал
У КМДА обіцяють зробити Андріївський узвіз пішохідним на початку жовтня
Теги:
Loading...