Фото financio.ru

Протягом року в Україні роботодавці урізали зарплату частіше, ніж піднімали – дослідження

  Лише кожна п’ята компанія повноцінно індексувала зарплатню працівникам, третина компаній залишили на колишньому рівні, а 14% – її навіть знизили.

  Про таке йдеться у оприлюднених сьогодні результатах досліджень Міжнародного кадрового порталу "HeadHunter Україна" під назвою: "Зарплата українців – винагорода чи покарання?"

  Експерти зазначають: роботодавці називають поточний період найскладнішим за останні 5-10 років. Криза почала вносити корективи в зарплатну політику компаній в минулому році. Однією з відносно нових тенденцій на ринку праці стало скорочення зарплат для нових співробітників у порівнянні з попередніми. Тільки половина компаній пропонувала кандидатам таку ж зарплату, як у їхніх попередників, 12% – нижчу, 16% – вищу, 17% – вищу, але зі збільшенням кількості обов'язків. Більш розповсюдженою стала ще одна тенденція – оптимізація системи нарахування зарплат і прив'язка фінансової винагороди до реального внеску співробітника в бізнес-показники компанії.

  Крім цього, у повідомленні підкреслено, що 2014-й рік став також стартом для процесу скорочення зарплат. Незважаючи на те, що вдалися до таких непопулярних методів лише 14% компаній, на своєму гаманці економічну кризу відчули більшість працівників майже всіх професійних галузей. Третина компаній (28%) залишили зарплату на колишньому рівні в гривні, 35% компаній підвищили оплату праці вибірково тільки цінним або найбільш ефективним співробітникам, і лише в кожній п'ятій компанії (21%) проіндексували зарплату згідно з курсом долара всім без винятку працівникам.

  Експерти зазначили, що серед тих компаній, які підвищили оплату, збільшення в 60% випадків не перевищувало 10%. Ті, хто підвищив оплату більше ніж на 20%, становлять лише десяту частину від тих компаній, які підвищували заробітну плату. Скорочували зарплату частіше, ніж піднімали. Більше половини роботодавців (56%) серед тих, хто був змушений знизити оплату, скоротили більш ніж на 15%.

  Найчастіше скорочували зарплати у великих компаніях, де працює понад 500 співробітників. Найбільше постраждали від урізання коштів працівники сфери послуг для бізнесу, гуртових продажів, автотрейдерів, медіа та банківської галузі. Варто відзначити, що в банках, енергетичних компаніях і гуртових продажах найчастіше зменшували зарплату більш ніж на п'яту частину.

  Попередній матеріал
  Надія Савченко поновила голодування
  Наступний матеріал
  Одеса посилює заходи безпеки, щоб уникнути нових терактів
  Теги:

  Гонтарева провела антикризову нараду з екс-головами Нацбанку

  НБУ знизив офіційний курс гривні на 1,2 за долар

  Низькі зарплати чиновників є одним з факторів корупції – Яценюк

  Заборгованість із зарплат зросла до 1,6 мільярда гривень