Програма МВФ: Порошенко підписав законопроекти про посилення незалежності НБУ

  Президент України Петро Порошенко підписав і направив до парламенту законопроекти, ухвалення яких є однією з умов виділення країні другого транша кредиту за програмою Міжнародного валютного фонду.

  На сайті парламенту зазначається, що поправки до закону про Національний банк України (НБУ), Бюджетний кодекс та інші законодавчі акти про зміцнення інституційної бази центрального банку, підвищення ефективності та розбудови його інфраструктури (законопроекти №2742 і №2743) з підписом президента надійшли до Ради 8 липня. 

  Як повідомлялося, парламент остаточно ухвалив обидва законопроекти, внесені президентом, 18 червня цього року. Внесення поправок до закону про НБУ є одним із структурних маяків схваленої в березні цього року програми співробітництва України з МВФ за програмою розширеного фінансування EFF. Передбачалося, що цю одну з умов отримання другого транша буде виконано до кінця квітня.

  Згідно з програмою, поправки до законодавства сконцентровані на чотирьох основних елементах: правлінні і Раді НБУ, автономності Нацбанку, його загальних резервах і розподілі прибутку. Зокрема, правління трансформується у виконавчий комітет, що складається з голови та його заступників. На реформоване правління покладено відповідальність за розробку і реалізацію грошово-кредитної та валютно-курсової політики, а також за регулювання банківської системи. Ухвалений закон унеможливлює чинення тиску на НБУ. Згідно із законом передбачено скорочення кількість членів правління НБУ до шести з 11 осіб, членів Ради НБУ - до дев'яти з 15 осіб.

  Попередній матеріал
  Уряд запропонував ВР денонсувати угоду з РФ про добудову блоків АЕС
  Наступний матеріал
  Зранку бойовики із "Градів" обстріляли Гранітне - штаб АТО