president.gov.ua

Президент ветував закон про реструктуризацію валютних кредитів

  Президент України Петро Порошенко наклав вето на закон "Про реструктуризацію зобов'язань по кредитах в іноземній валюті" (№1558-1) і повернув його з пропозиціями.

  Про це йдеться на офіційній інтернет-сторінці Верховної Ради.

  Президент пояснив, що вето - загальна сума валютних кредитів фізичним особам становить понад $4 млрд, сума усіх іпотечних кредитів - понад $2 млрд. Якщо перерахувати ці борги громадян за курсом 5,05 грн за $1, то банківська система зазнає збитків у 76 млрд грн.

  Нагадаємо, закон про реструктуризацію кредитів у валюті Верховна Рада ухвалила 2 червня 2015 року. Він дозволяв би розраховуватися з боргами за курсом, чинним під час ухвалення угод. В Національному банку одразу заявили - таке рішення парламентарів стане руйнівним для фінансової системи. Низка народних обранців вже після голосування заявили, що хочуть відкликати свої голоси та закликали президента накласти на закон вето.

  Як повідомляв 5.ua, 27 листопада 2015 року перший заступник міністра фінансів України Ігор Уманський заявив, що Законопроект щодо реструктуризації валютних кредитів планують внести до ВР у понеділок. 

  Попередній матеріал
  Нові "Зоряні війни" побили рекорд "Гаррі Поттера" в першу ніч показу
  Наступний матеріал
  Саудівська Аравія придбає в України 30 літаків Ан-178
  Теги:
  Loading...