vestnik.in.ua

Преференціями ЄС скористалася лише третина українських експортерів

  Лише третина українських експортерів скористалися перевагами, які країна отримала у квітні 2014 року від односторонніх торговельних преференцій ЄС.

  Про це повідомляє BBC Україна з посиланням на дані, отримані у квітні-травні цього року Інститутом економічних досліджень. За весь 2014 рік український експорт до ЄС зріс лише на 1,5% (при загальному річному падінні експорту на 23,5%), а у 2015-му навіть почав скорочуватися і за першу половину року знизився на 35,1%.

  Очікувалося, що галузями, які найбільше виграють від лібералізації торгівлі із ЄС, мають стати підприємства сільського господарства, харчової та легкої промисловості. В реальності перевагами скористалися представники харчової промисловості та підприємства, які виробляють будівельні матеріали. Сільгоспвиробники використовували преференції менш активно.

  Найбільше перевагами лібералізації торгівлі із ЄС скористалися великі підприємства. Вони мають більше можливостей для фінансування експортних проектів та пошуку торговельних партнерів у ЄС.

  Нагадаємо, у червні Україна стала третім за обсягами постачальником курятини в Європейський союз. Імпорт вітчизняного м’яса свійської птиці поступається лише Бразилії та Таїланду.

  Попередній матеріал
  Аваков заборонив міліції брати участь в "облавах воєнкомів"
  Наступний матеріал
  Росія фактично визнала причетність до загибелі "Боїнга" і має бути виключена з Радбезу ООН - Парубій
  Теги:
  Loading...