Фото ЛігаБізнесІнформ

Порошенко: Запуск зони вільної торгівлі з ЄС звільнить Україну від політичного шантажу Росії

  Президент Петро Порошенко заявив, що агресія Росії проти України проявляється і в економічній сфері, але повноцінне функціонування зони вільної торгівлі з ЄС допоможе державі відстояти свою незалежність.

  "Повноцінне функціонування ЗВТ з ЄС, яке запускається з 1 січня 2016 року, допоможе нам знайти постійну економічну альтернативу політизованому і ненадійному російському ринку, закриття якого було політичним шантажем і стало одним з елементів агресії Росії проти нашої незалежної держави", - сказав Президент на розширеному засіданні Кабінету Міністрів сьогодні, 8 вересня, передає "Інтерфакс-Україна".

  Нагадаємо, напередодні, 7 вересня, у Брюсселі відбулися тристоронні переговори у форматі Україна-ЄС-РФ. Експерти Росії, України та Європейського союзу протягом місяця опрацьовуватимуть питання, які Москва має у зв'язку з повною імплементацією угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Учасники домовилися зустрітися ще раз у листопаді 2015 року.

  Угоду про асоціацію між ЄС та Україною Київ ратифікував у вересні минулого року. 12 лютого 2015 року була ухвалена декларація на підтримку "пакета заходів щодо реалізації Мінських угод". 

  Попереднє застосування угоди про асоціацію розпочнеться 1 січня 2016 року. Набрання чинності його економічної частини, що стосується створення зони вільної торгівлі з ЄС, затягується через позицію Росії. Москва наполягає на підписанні документа на додаток до угоди.

  Попередній матеріал
  Lufthansa скасувала майже сотню рейсів через страйк пілотів
  Наступний матеріал
  Федічев: Білорусь не піде на воєнну конфронтацію з Україною