фото АПУ

Порошенко з Назарбаєвим телефоном обговорили транзит українських товарів у Казахстан та країни Азії

  Президент провів телефонну розмову з Президентом Республіки Казахстан Нурсултаном Назарбаєвим у зв'язку з російським ембарго на українську продукцію та заборону на транзитні перевезення.

  Глави держав обговорили хід реалізації домовленостей, досягнутих під час візиту Президента України до Астани 8-9 жовтня 2015 року, а також перспективи більш інтенсивної співпраці у стратегічно важливих для обох країн сферах, йдеться у повідомленні на сайті Адміністрації Президента. 

  Окремо Президенти обох держав обговорили ситуацію, що склалася через російське ембарго на українську продукцію і заборону на транзитні перевезення. Казахстанська сторона підтвердила свою налаштованість на виконання чинних двосторонніх та багатосторонніх угод з Україною з метою недопущення будь-яких дискримінаційних заходів в українсько-казахстанській торгівлі.

  Порошенко підкреслив, що такі дії Росії порушують Віденську конвенцію щодо права міжнародних договорів, а також відповідні правила та норми СОТ. У зв'язку з цим глави держав обговорили можливості налагодження транзиту українських товарів з метою запобігання негативному впливу дій Росії на товарообіг між Україною та Казахстаном, а також країнами Азії.

  Президенти Порошенко та Назарбаєв також обговорили ситуацію на Донбасі, зокрема ініціативу української сторони щодо розгортання на окупованих територіях міжнародного миротворчого контингенту. Глави України і Казахстану доручили зовнішньополітичним відомствам розпочати роботу з підготовки візиту Президента Республіки Казахстан Нурсултана Назарбаєва в Україну.

  Як повідомляв 5.ua, 21 грудня 2015 року міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що ЗВТ України з Євросоюзом працюватиме з 1 січня попри дії Росії.

  Попередній матеріал
  На Львівщині шахтарі через невиплату зарплати перекрили трасу на Польщу
  Наступний матеріал
  Вибух у Стамбулі: у центрі міста підірвався сирійський смертник
  Теги:
  Loading...