Офіційний сайт Президента України

Порошенко підписав закон про вдосконалення процесу приватизації

  Документ покликаний зробити процес приватизації державного майна прозорішим і відкритішим

  Президент України Петро Порошенко підписав Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення процесу приватизації". Про це повідомляє прес-служба глави держави.

  Цей документ покликаний вдосконалити положення Закону "Про приватизацію державного майна", щоб досягти прозорості та відкритості приватизаційного процесу й посилити захисту національних інтересів у процесі реформування відносин власності.

  Зокрема, згідно з нововведеннями забороняється брати участь у приватизації юридичним та фізичним особам, які зареєстровані в державах, які український парламент визнав агресорами або щодо яких застосовано санкції, та юридичним особам, власниками яких є резиденти держави-агресора.

  Також передбачена можливість залучати до підготовки до приватизації та продажу стратегічних підприємств радників. Це дозволить проводити приватизацію відповідно до міжнародних стандартів.

  Крім того, із Закону "Про приватизацію державного майна" виключаються норми стосовно обов’язкового пропонування для продажу на фондових біржах пакета акцій акціонерних товариств розміром 5-10% статутного капіталу до проведення конкурсу. Це дасть змогу запобігти дробленню пакетів акцій та пришвидшить процес приватизації.

  У прес-службі додали, що закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування. За його реалізацію відповідає Фонд державного майна України.

  Нагадаємо, згаданий документ Верховна Рада ухвалила 16 лютого цього року.

  Попередній матеріал
  Українські політики отримують зарплату, яка стає запрошенням до хабарів – Заліщук
  Наступний матеріал
  На депутатів збираються накладати санкції через "кнопкодавство"
  Теги:
  Loading...

  В Україні розширять перелік об'єктів для приватизації

  Напередодні приватизації держпідприємств потрібно показати, що вони можуть працювати без збитків - експерт

  Представник Мінекономрозвитку: Рада з 13-го разу розблокувала приватизацію найбільших активів

  Яценюк: 2016-й стане роком приватизації