Порошенко 5.ua

Порошенко оглянув технічні розробки для армії, створені новою українською агенцією

  Волонтери та бізнесмени створили агенцію перспективних досліджень UA.RPA, яка має підняти військо на новий рівень оснащення.

  Вся робота лише на самих початках, але вже є перші результати. Дещо сьогодні показали в Києві, а деякі розробки вже успішно використовують бійці на Сході.

  Розробники представили, зокрема, схожий на сучасний велосипед тихий транспорт для розвідників та спецпризначенців, що може півтори години безперервно їхати зі швидкістю 30 кілометрів за годину.

  "Це вуглепластик. Він дуже легкий. Це найлегший електровелосипед у світі. Його вага 17 кілограмів. Таких більше нема", - описує принади винаходу Олександр Степура, керівник групи компаній "Карбон".

  "Козак-2" - теж новітня українська розробка. Це броньована потуга, що безпечно транспортує 10 бійців і начинена різними технічними новинками. Розробники стверджують, що навіть при бажанні співпрацювати з росіянами не отримали б від них нічого, тому що ті відстали від сучасних технологій.

  Уже працюють в АТО елементи розвідувального ударного комплексу "Кропива". Українське програмне забезпечення дозволяє розвіднику швидко передати координати цілі для гармашів. "Весь процес займає кілька секунд. Це десятикратний ріст відносно того, що існує зараз в управлінні артилерією", - стверджує Юрій Добронравін з компанії "КМ Дефенс".

  Безпілотники, тренажери, шоломи, засоби зв'язку та системи управління військами. Все це напрацювання волонтерів та бізнесменів за останній рік. "Це спосіб перемагати технологічно. Спосіб перемагати якісно, не кількісно, а якісно", - підкреслює Ігор Кабаненко, президент компанії UA.RPA.

  Оглядати напрацювання волонтерів та бізнесменів приїхав Президент і потенційні замовники зі Збройних сил. Головна перешкода на шляху вітчизняних розробок до лав силових структур - бюрократія, визнає і глава держави. Втім за рік війни помічники армії здобули на цьому полі бою чимало перемог, тож здаватися не планують.

  "І я, своєю присутністю в тому числі, хотів би зробити все можливе і надзвичайно спростити доступ до того, або відстань від того, коли ідея з`являється, коли виробляється перший практичний зразок на випробування, і до застосування цих технологій у військах", - сказав Петро Порошенко.

  Олександр Аргат, Іван Довганик, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Ми збиратимемо матеріали на Наливайченка через ЗМІ – Даниленко
  Наступний матеріал
  ГПУ мабуть єдина структура, в якій процес люстрації відбувся – Даниленко
  Теги:
  Loading...