president.gov.ua

Порошенко: Майже кожен українець розплачується за дії популістів

  Головуючи на Національній раді реформ, Президент України Петро Порошенко заявив, що економічна стратегія має бути чесною та зрозумілою для людей.

  "Завдання, яке стоїть перед нами при розробці економічної стратегії, - чесно говорити з людьми, визнати, що ми можемо зробити і чітко це задекларувати і забезпечити, і про те, що країна не може зробити, – також чесно сказати людям", - заявив Порошенко, як передає сайт глави держави.

  За його словами, дві попередніх спроби здійснити структурні реформи в Україні, - в середині та наприкінці 90-х, та в середині двотисячних, – зазнали невдачі через три чинники: брак політичної волі та реформаторської політичної більшості, потужний опір з боку організованих груп впливу, які захищали свої вкорінені інтереси, і популізм.

  Президент заявив, що популізм час від часу дозволяв політикам забезпечувати миттєві соціальні покращення для людей і знімати електоральні вершки для себе. Та в довгостроковому плані він і сформував ту надзвичайно високу і болісну ціну, якою зараз суспільство, майже кожен українець, розплачується за дії популістів.

  "Світовим досвідом доведено, що країни, які дають своїм громадянам більше економічної свободи, досягають вищого рівня доходів і кращих стандартів життя. Це підтверджено в тому числі і нашими сусідами по Центральній та Східній Європі, які саме на такому принципі здійснили успішні реформи", – зауважив Порошенко.

  Президент зазначив, що у своєму посланні до Верховної Ради місяць тому чітко сформулював власне бачення економічної стратегії: економічна свобода плюс вивільнена, нічим не стримувана енергія українського підприємництва.

  Нагадаємо, на початку липня Порошенко обговорив хід реформ в Україні з представниками Європейського банку реконструкції та розвитку. За словами президента, підтримка міжнародної фінансової організації позитивно впливає на українську банківську сферу і робить її більш прозорою та ефективною.

  Попередній матеріал
  Земля 2.0: місія Kepler виявила екзопланету, схожу за розміром із Землею
  Наступний матеріал
  Бойовики понад 7 тис. разів порушували режим припинення вогню – Геращенко