Понад 50 країн заснували новий азіатський банк

  У Пекіні підписано акт про створення Азіатського банку інфраструктурних інвестицій. Його учасниками є 57 держав, у тому числі Китай, Індія, Росія і ФРН.

  Акт про створення Азіатського банку інфраструктурних інвестицій (АБІІ) підписали у понеділок, 29 червня, на урочистій церемонії в Будинку народних зібрань в Пекіні. Учасниками нової міжнародної фінансової організації на чолі з Китаєм є 57 держав, у тому числі Індія, Росія та Німеччина, повідомляє видання DW.DE.

  Статутний капітал АБІІ становить $100 млрд. Китаю належать найбільша частка в новому банку - 20%, що дає йому право вето. Частка Індії становить 7,5%, Росії - 5,9% і ФРН - 4,1%. У повідомленні йдеться, що Німеччина є четвертим за величиною інвестором АБІІ і тим самим - найважливішою державою-учасницею, що знаходяться за межами азіатського регіону. Вона внесе в статутний капітал банку $900 млн і надасть кредитні гарантії на період з 2016 по 2019 роки на суму в $3,6 млрд.

  Крім того, у повідомленні зазначається, що США і Японія відмовилися від участі в АБІІ. Критики вважають, що цей банк покликаний скласти конкуренцію Світовому банку і Азіатському банку розвитку (АБР). Однак Німеччина, Великобританія, Франція, Італія та інші країни підкреслюють, що АБІІ створюється в першу чергу на додаток до вже існуючих фінансовим організаціям, щоб забезпечити зростаючі потреби у сфері фінансування інфраструктурних проектів в Азії.

  Зазначається, що главою банку стане колишній міністр фінансів КНР Цзінь Ліцюнь. Новий банк, штаб-квартира якого буде знаходитися в Пекіні, почне роботу в кінці 2015 - початку 2016 року.

  Попередній матеріал
  У Вінниці влаштували фестиваль польової кухні в пам'ять Тараса Сича
  Наступний матеріал
  У Парижі розпочинається термінова нарада щодо ситуації в Греції