Газова труба 5.ua

Польща і країни Балтії підписали угоду про будівництво газопроводу

  Представники Польщі та країн Балтії, а також Єврокомісії в четвер підписали договір про будівництво газопроводу завдовжки 534 км між Литвою і Польщею.

  Газопровід має знизити залежність країн Прибалтики від Росії, поглибити інтеграцію європейських ринків і підвищити надійність енергопостачань, повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна".

  Як зазначив глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер на прес-конференції у Брюсселі в четвер, інвестиції Євросоюзу в цей проект - найбільші інвестиції такого роду в історії ЄС. На проект вартістю 558 млн євро ЄК виділяє 295 млн євро з Фонду CEF Євросоюзу, ще 10 млн євро буде виділено на дослідження.

  Литві з цієї суми надано 55 млн євро, Польщі – 240,3 млн євро. Сама Польща вкладе в проект 120 млн євро, Литва – 54,9 млн євро, Латвія – 29,4 млн євро, Естонія - 1,5 млн євро.

  "Це інвестиції, які в майбутньому принесуть дивіденди, забезпечать вільне пересування енергоресурсів в Європі. Нам потрібно забезпечити безпеку поставок енергоресурсів, диверсифікувати ресурси", - зазначив Юнкер.

  Президент Литви Даля Грібаускайте у свою чергу зазначила, що підписання договору - важливий крок до Енергетичного союзу ЄС.

  Нагадаємо, у квітні 2015 року прем'єр-міністри трьох Балтійських країн попросили керівництво Єврокомісії і Польщі знайти рішення про фінансування проекту газової змички між Литвою і Польщею з фондів ЄС.

  Попередній матеріал
  Адвокати Савченко допитали свідка, який знімав момент захоплення української льотчиці
  Наступний матеріал
  СБУ відкрила справу проти судді, який звільнив звинуваченого у фінансуванні терористів
  Теги:
  Loading...