5.ua

Початок обміну валютою з Китаєм зменшить тиск на гривню - НБУ

  Національний банк України розпочав реалізацію раніше підписаних домовленостей про взаємний обмін валютами гривнею і юанем (своп-лінії) на суму, еквівалентну $2,4 млрд. (близько 15 млрд юанів). Це має дозволити знизити попит імпортерів на іноземну валюту і зменшити тиск на курс гривні.

  Згідно з повідомленням Нацбанку на сторінці у Facebook, про це повідомила голова НБУ Валерія Гонтарєва на Всесвітньому економічному форумі в Давосі (Швейцарія).

  "Це сприятиме стабілізації ситуації в економіці і зменшенню попиту імпортерів на іноземну валюту", – наводяться в повідомленні слова голови НБУ.

  За її словами, своп-лінію можна буде використовувати для фінансування торгових контрактів, що надасть відчутну підтримку приватному сектору під час здійснення зовнішньоторговельних операцій, пом’якшить ризики для обмінного курсу, зменшить тиск на валютний попит з боку імпортерів.

  "За стабілізації ситуації та підтримки наших іноземних донорів та партнерів ми прогнозуємо зміцнення гривні у середньостроковій перспективі", – сказала Гонтарева.

  Нагадаємо, Україна і Китай домовилися про взаємний обмін валютами гривнею і юанем (своп-лінію) на суму, еквівалентну $2,4 млрд. Відповідні домовленості були досягнуті між президентом України Петром Порошенком прем’єр-міністром Китаю Лі Кэцяном під час зустрічі в Давосі (Швейцарія).

  Попередній матеріал
  Корея готова до інвестицій в LNG-термінали та у виробництво швидкісних поїздів в Україні
  Наступний матеріал
  В Одесі вшанували загиблих українців тисячами свічок

  Зростання китайської економіки сповільниться у 2015 році - прогноз

  США та Китай домовилися уникати військових зіткнень - WSJ

  НБУ хоче заборонити всі небанківські обмінники

  НБУ надав банкам 1 млрд грн рефінансування