шахтарі 5.ua

Після двох місяців без зарплати шахтарі "Львіввугілля" погрожують страйком

  Шахтарі "Львіввугілля" вимагають погасити заборгованість із зарплати за два місяці. Інакше з наступного тижня обіцяють страйки. Борг перед шахтарями лише за квітень сягає 57 мільйонів гривень.

  Державне підприємство "Вугілля України" та приватна компанія "ДТЕК Енерго" упродовж півроку не можуть домовитися про вартість твердого палива та укласти контракт. ДТЕК у новій угоді просить прив'язати ціну на вугілля до тарифів на електроенергію, проти чого виступає "Вугілля України". Тим часом майже 200 тисяч тонн вугілля, за які гірники мали б отримати кошти, просто лежать на складах теплових електростанцій.

  Близько 30 гірників зустрілися з представниками ДТЕК та ДП "Вугілля України". Компанії, між якими виникло непорозуміння, обіцяють дійти згоди лише за присутності представників Міністерства енергетики та вугільної промисловості. Нова зустріч має відбутися найближчими днями.

  "В нас сьогодні заборгованість 50% за квітень місяць. Ми відвантажуємо вугілля ДП "Вугілля України". А ДП "Вугілля України" не отримує кошти у повному обсязі від Західенерго", - нарікає Володимир Залучивський, голова профспілки шахти "Лісова" ДП "Львіввугілля".

  "Умови, які пропонуються компанією ДТЕК приведуть до того, що шахтарям нічим буде платити заробітну плату, бо ціна набагато нижче від тієї, що є на ринку, і по який купляє вугілля "ЦЕНТР Енерго"", - пояснив Сергій Балик, начальник відділу ДП "Вугілля України".

  "По цьому контракту, якщо враховувати, який тариф сьогодні є, вона звичайно буде нижчою. Я хочу укласти контракт, який пов'язаний з тим тарифом, з тим рівнем платежів, які є в тепловій генерації. Якщо я споживач, а потім перепродаю електроенергію, яким чином я можу щось купувати, що мені не повертається у тій товарній продукції. Питання полягає виключно у прив'язці ціни до тарифу", - описує проблему Віталій Бутенко, комерційний директор "ДТЕК-Енерго".

  Попередній матеріал
  На військовій частині поблизу нафтобази під Києвом могли здетонувати потужні арсенали зброї – РНБО
  Наступний матеріал
  Турчинов назвав основну версію виникнення пожежі на нафтобазі під Києвом
  Теги:
  Loading...