unian.net

Перед зборами акціонерів міноритарії "Укрнафти" подали позов проти "Нафтогазу"

  Міноритарні акціонери "Укрнафти" звернулися до британського суду із позовом до НАК "Нафтогаз України", звинувативши держкомпанію у порушенні акціонерної угоди.

  Про це повідомляє BBC Україна. "На нас сьогодні подали до суду за акціонерною угодою. Міноритарії вважають, що ми її порушили чи збираємося порушити", - заявив голова НАК Андрій Коболєв.

  НАК "Нафтогаз України" має 50%+1 акція підприємства "Укрнафта". На початку року недержавні акціонери компанії "Укрнафта" заявили про вимогу до держави компенсувати їм збитки у обсязі 5 млрд доларів США. Наприкінці травня Ігор Коломойський, що є членом наглядової ради "Укрнафти", заявив, що міноритарні акціонери "Укрнафти" мають намір подати позов до суду проти "Нафтогазу" і держави.

  22 липня відбудуться збори акціонерів "Укрнафти". Підданого Великої Британії, ім'я якого не повідомляється, обрали на конкурсній основі на посаду голови правління, кандидатуру подадуть на затвердження  акціонерів.

  "Кворум в наглядовій раді "Укрнафти" - 11 чоловік, з яких шестеро представників "Нафтогазу" і п'ятеро міноритарних акціонерів. За неявки міноритарних акціонерів і виключення будь-яким чином одного з членів "Нафтогазу", його фізичне усунення, наприклад, як ми бачили сьогодні, може поставити під зрив проведення цієї ради і проведення самих зборів акціонерів", - заявив виконавчий директор "Нафтогазу" Андрій Пасішник 10 липня після нападу на члена наглядової ради компанії "Укрнафта" Петра Столяра.

  Попередній матеріал
  Сьогоднішнє голосування у Раді не легалізує бойовиків - член Конституційної комісії
  Наступний матеріал
  Незрозуміло, як коаліція знайде восени 300 голосів за затвердження сьогоднішніх положень – журналіст