5.ua

Падіння виробництва в провідних галузях економіки України скоротилося вдвічі - НБУ

  Падіння індексу виробництва базових галузей України уповільнилося з 17,6% у червні до 8,7% в липні завдяки підвищенню обсягів виробництва в сільському господарстві.

  Про це повідомляється в розміщеній на сайті Національного банку України аналітичній записці "Оцінка економічного стану України".

  У записці йдеться про те, що обсяги сільськогосподарського виробництва в липні зросли на 1,9% у річному вимірі порівняно з падінням на 17,2% у червні. Так, у рослинництві в липні, як і прогнозувалося, відбулося нарощування обсягів польових робіт, що компенсувало пізніший старт збиральної кампанії у червні порівняно з минулим роком.

  Також за даними НБУ, в липні відбулося покращення показників оптового товарообігу. Падіння уповільнилося з 14,3% у червні до 13,5% у липні, хоч воно було пов'язане переважно з впливом ефекту бази порівняння.

  Окрім того, відчутно впали темпи падіння роздрібної торгівлі - до 18,2% у липні з 24,1% в червні. Це реалізувалося за рахунок поліпшення динаміки торгівлі в Донецькій і Луганській областях, а також через переорієнтацію українців на відпочинок всередині країни. 

  Порівняно з червнем 2015 року в липні НБУ зафіксував зростання промвиробництва на 3,4%.

  Разом із тим регулятор повідомляє про незначне погіршення динаміки в будівництві. Зниження в річному вимірі прискорилося до 24,6% у липні порівняно з 23,9% у червні - після суттєвого покращення у червні.

  Як повідомляв 5.ua, за словами заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України Наталії Микольської, глобальні компанії Україну розглядають як майданчик для розташування виробничих потужностей для експорту в ЄС.

  Попередній матеріал
  Росія не збирається відпускати Сенцова та Кольченка, вона буде торгуватися - Віра Савченко
  Наступний матеріал
  Україна припинила купувати електроенергію в Росії
  Теги:
  Loading...