фото minfin.com.ua

Обвал на ринку нафти триває: Brent уже коштує менше $38

Нафта марки Brent опустилася нижче $38 за барель вперше з грудня 2008 року.

Вартість січневого ф'ючерсу нафти марки Brent на біржі ICE в Лондоні ввечері e п'ятницю, 11 грудня, опустилася нижче $38 за барель, оновивши антирекорд грудня 2008 року, передає УНІАН. Барель нафти марки Brent сьогодні торгувався на рівні $37,88. Подешевшала і нафта марки WTI: на біржі в Нью-Йорку за барель нафти цієї марки давали $35,64.

ukrpohliad.org

Сьогодні ж вийшов новий прогноз Міжнародної енергетичної агенції (МЕА), за яким надлишкова пропозиція нафти на світовому ринку триватиме щонайменше до 2016 року. Цьому сприятимуть уповільнення зростання попиту, та прагнення Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) збільшити виробництво.

На тлі здешевлення нафти слабшає і російський рубль. Раніше сьогодні в ході торгів на Московській біржі долар досяг позначки в 70 руб., євро торгується вище 77 руб.

Котирування Brent використовуються для визначення ціни на російські сорти нафти, включаючи Urals. Бюджет РФ на 2016 рік може бути виконаний, виходячи із середньорічної ціни на Urals у 50 доларів. Навіть за цієї умови у кошторисі закладено дефіцит у 3% ВВП. Нагадаємо, станом на ранок понеділка ціна на нафту впала до річного мінімуму. і продовжила знижуватись увесь тиждень. Раніше сьогодні ми повідомляли, що ціна російської нафти опустилася нижче $39 за барель.

Попередній матеріал
У Сирії внаслідок потрійного вибуху загинули щонайменше 50 осіб
Наступний матеріал
В ООН закликають обміняти всіх заручників на Донбасі до Нового року
Теги:
Loading...