відкриті джерела

Норвегія обійшла Росію за обсягами поставок газу до Західної Європи

  За підсумками першого кварталу 2015 року Норвегія виявилась попереду Росії щодо газових поставок до Західної Європи.

  Як повідомляє Deutsche Welle з посиланням на агентство Reuters, з опублікованих даних норвезького держконцерну Gassco і його російського конкурента, компанії "Газпром", випливає, що Євросоюз виконує свої наміри щодо зменшення залежності від російських енергоносіїв.

  В останньому кварталі 2014 року і в першому кварталі 2015 року Норвегія поставила в західноєвропейські країни по 29 млрд куб м газу, в той час як Росія - по 20 млрд кубометрів.

  За підсумками 2014 року Росія залишалася найбільшим постачальником газу до Євросоюзу, включаючи країни Східної Європи, однак частка імпорту російського газу в ЄС знизилася з 43 до 42 відсотків, а обсяги імпорту - більш ніж на 10 відсотків. Водночас частка поставок норвезького газу в ЄС зросла з 34 до 38 відсотків.

  Брюссель прагне знизити обсяги експортованого з Росії газу, зважаючи на охолодження відносин з Москвою на тлі української кризи. Суперечки Москви і Києва через ціни на газ викликають у Західній Європі побоювання з приводу можливих перебоїв з поставками енергоносія, оскільки його транспортування проходить через територію України.

  Попередній матеріал
  Харків'яни влаштували ходу у вишиванках
  Наступний матеріал
  Формула-1: Льюїс Гамільтон вп'яте переміг у кваліфікації шостого етапу сезону

  Порошенко і Бренде обговорили подальшу військово-технічну співпрацю України і Норвегії

  Норвегія виділяє фінансову допомогу вимушеним переселенцям в Україні

  Норвегія готова збільшити постачання газу до країн ЄС

  Норвегія вирішила посилити свою армію через російську агресію