обмін
5.ua

НБУ: військовий збір не поширюватиметься на всі банківські валютообмінні операції

  Військовий збір у розмірі 1,5%, яким обкладаються доходи від операцій, пов'язаних із переходом прав власності за валютними цінностями, не поширюватиметься на весь перелік банківських операцій, які можна віднести до валютообмінних.

  Про це йдеться у повідомленні прес-служби Національного банку України.

  Згідно з повідомленням, у ході щотижневої наради в Нацбанку керівники 40 найбільших банків України висловили занепокоєння у зв'язку з відсутністю чіткого порядку стягнення й адміністрування зазначеного збору.

  Директор Департаменту податкової й митної політики та методології бухгалтерського обліку Міністерства фінансів України Микола Чемерук, який взяв участь у нараді, зазначив, що Мінфін із метою врегулювання цього питання проводить консультації з представниками Нацбанку та Державної фіскальної служби.

  За його словами, найближчим часом буде надано докладні роз'яснення учасникам ринку з незрозумілих питань.

  "Податковий збір не поширюватиметься на весь перелік банківських операцій, які можна віднести до валютообмінних", - зазначається в повідомленні.

  Нагадаємо, відповідно до Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України й деяких інших законодавчих актів України" з 13 березня доходи від операцій із валютними цінностями (крім цінних паперів), пов'язаними з переходом права власності на такі валютні цінності, обкладаються військовим збором за ставкою 1,5%.

  Військовий збір було введено в Україні як додаткове джерело фінансування й підтримки армії, яка виконує завдання у зоні проведення Антитерористичної операції на Донбасі. Ставка збору становить 1,5% доходів, що підлягають оподаткуванню.

  Попередній матеріал
  Ніч для українських бійців на підступах до Маріуполя видалася відносно спокійною – Сушинський
  Наступний матеріал
  Це мачизм, який напружує Європу - МЗС Нідерландів про заяви Путіна

  Протягом року золотовалютні резерви України зростуть у 2,5 рази - МВФ

  Вперше за останні 9 місяців українці стали продавати валюти більше, ніж купувати

  У разі будь-яких ускладнень в банківській сфері країни паніка на ринку валют буде повторюватися - Дубровський

  Мінфін планує залишити військовий збір на 2015 рік