ptc.pl.ua

НБУ відніс до категорії неплатоспроможних "Астра Банк" і банк "Київська Русь"

  Напередодні Національний банк України відніс до категорії неплатоспроможних "Астра Банк" і банк "Київська Русь".

  Про це повідомляє прес-служба Національного банку України.

  У повідомленні йдеться, що у зв'язку з проведенням "Астра Банком" ризикової діяльності, наявністю загрози інтересам вкладників та інших кредиторів, а також потребою в посиленому контролі за діяльністю банку в лютому 2015 фінустанова було віднесено до категорії проблемних і в банк був призначений куратор НБУ.

  "Крім того, ПАТ "Астра Банк" розмістив значні обсяги коштів на кореспондентському рахунку в АТ "Дельта Банк". З метою використання цих високоліквідних коштів ПАТ "Астра Банк" була надіслана вимога до АТ "Дельта Банк" щодо повернення коштів у національній валюті на коррахунок, відкритий ПАТ "Астра Банк" у Національному банку України. Однак АТ "Дельта Банк" не виконав зазначену вимогу", - йдеться в повідомленні.

  Йдеться, що після віднесення "Астра Банку" до категорії проблемних в НБУ не було надано прийнятних і переконливих пропозицій щодо фінансового оздоровлення банку, говориться в повідомленні.

  За повідомленням прес-служби, віднесення банку "Київська Русь" до категорії неплатоспроможних обумовлено нездатністю акціонерів банку забезпечити його докапіталізацію згідно з результатами діагностичного обстеження, проведеного в 2014 році.

  "ПАТ Банк "Київська Русь" не забезпечило у встановлені строки виконання плану капіталізації щодо збільшення капіталу банку, основним призначенням якого є покриття негативних наслідків різноманітних ризиків, які банки беруть на себе в процесі своєї діяльності, а також забезпечення захисту вкладів, фінансової стійкості й стабільної діяльності банків", - йдеться у повідомленні.

  Як ми вже повідомляли раніше, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб звернувся до Нацбанку з пропозицією ліквідувати банки VAB і CityCommerce.

  Попередній матеріал
  У Мінсоцполітики розповіли про новий спосіб оформлення субсидій
  Наступний матеріал
  В СБУ заявили про початок другого етапу зачистки від диверсантів Одеси та області

  Нацбанку пропонують ліквідувати банки VAB і CityCommerce

  У разі будь-яких ускладнень в банківській сфері країни паніка на ринку валют буде повторюватися - Дубровський

  Експерт: одна з причин втрати довіри людей до банків - розрив між офіційним курсом гривні і реальним

  Банківська система України зазнала збитків на 8,5 млрд грн