гривня
гривня interbuh.com.ua

НБУ скасував кілька обмежень на валютних ринках

  НБУ своєю постановою скасував кілька обмежень, що мали запобігти девальвації гривні та приборкати сплеск паніки. Зроблено кроки до лібералізації грошового, валютного та кредитного ринків, втім, низка обмежень поки що зберігаються.

  Як повідомляє BBC Україна, Згідно з постановою НБУ "Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України" від 3 червня, ще на три місяці, тобто до 3 вересня, подовжено ті заходи та обмеження, що були запроваджені Національним банком 3 березня цього року.

  Зокрема, зберігається норма про 90 днів для розрахунків за експортно-імпортними контрактами і обов'язкового продажу 75% валютної виручки. НБУ також подовжив заборону на переказ за кордон валюти на суму, більшу за 15 тис. грн та 150 тис. грн на місяць в еквіваленті.

  Відтепер підвищено ліміт на видачу готівкових коштів у національній валюті через каси та банкомати зі 150 000 до 300 000 грн на добу на одного клієнта.

  Зміни також стосуються заборони банкам купувати іноземну валюту за дорученням клієнтів-резидентів (крім фізичних осіб), які мають на рахунках у банках кошти в іноземній валюті. Така заборона стосуватиметься відтепер тих клієнтів, які мають на рахунках у банку понад 25 тис. дол. (в еквіваленті за офіційними курсами відповідних валют на дату подання клієнтом заяви про купівлю іноземної валюти). Раніше цей ліміт становив 10 тис. дол.

  Збереження більшості обмежень на валютному ринку було однією з вимог МВФ. Якщо переговори про реструктуризацію зовнішнього боргу на понад 15 млрд дол., що нині провадить Україна, будуть успішними, і МВФ вирішить надати Україні другу порцію кредиту за програмою розширеного фінансування, варто очікувати подальшого поступового зняття обмежень.

  Попередній матеріал
  Президент правильно і актуально розставив акценти у зверненні до парламенту – Парубій
  Наступний матеріал
  Ярош: Незважаючи на важливіші справи, "Правий сектор" завадить "Маршу рівності"
  Теги:
  Loading...