НБУ 5.ua

НБУ: Профіцит держбюджету України за поточний рік – 8,8 млрд грн

  Позитивне сальдо державного бюджету України за січень-вересень 2015 року становитимуть 8,8 млрд грн, тоді як його дефіцит за відповідний період року становив 2014 40,1 млрд грн.

  Такі дані оприлюднені сьогодні увечері у макроекономічному та монетарному огляді Національного банку України, передає "Інтерфакс-Україна". Регулятор уточнює, що державний бюджет у вересні 2015 року виконано з помірним профіцитом у 1,1 млрд грн, незважаючи на зниження темпів зростання доходів і збільшення витрат.

  Нацбанк це пояснює ефектом бази порівняння внаслідок вичерпання дії податкових змін минулого року, коли в серпні 2014 був введений військовий збір і податок на депозити, а також підвищені акцизи. Разом з тим, за оцінкою регулятора, у вересні продовжилося зростання неподаткових надходжень – більш ніж у 2,5 рази (на 60,3% за січень-вересень) на тлі перерахування Нацбанком 8 млрд грн і перевиконання власних надходжень бюджетних установ.

  За даними НБУ, зростання видатків держбюджету у вересні прискорилося до 27,3% (25% - за січень-вересень). При цьому планові показники видаткової частини за дев'ять місяців виконані на 92,1% (у вересні – 87,8%), що говорить про недофінансування річного плану загальних витрат.

  Уряд України зустрів вересень з рекордно високими залишками на єдиному казначейському рахунку, які склали 45,85 млрд грн, що в 3,4 рази перевищувало показник на початок вересня 2014 року.

  Держбюджет на 2015 рік після збільшення на 14,7 млрд грн у вересні для дострокового підвищення соцстандартів передбачає граничний розмір дефіциту в розмірі 75,96 млрд грн при доходах 516,98 млрд грн, витрати – 581,76 грн. У порівнянні з виконанням держбюджету-2014. Доходи повинні збільшитися на 44,8%, витрати – на 35,2% при скороченні дефіциту на 2,9%.

  Нагадаємо, на початку місяця НБУ повідомив, що українські золотовалютні резерви зросли до $12,8 млрд. Збільшення резервів відбулося за рахунок надходжень на користь уряду від міжнародних і двосторонніх партнерів України.

  Попередній матеріал
  Пожежу в Сватовому ліквідували, вибухів нечутно
  Наступний матеріал
  Ціни на зерно залишаться низькими з огляду на високий врожай - експерти
  Теги:
  Loading...