rada.gov.ua

НБУ посилює вимоги до резервів банків – Гонтарєва

  З 10 січня припиняється зарахування зарахування залишків готівки в касах банків у національній валюті в покриття обов'язкових резервів.

  Про це у вівторок повідомила голова Нацбанку Валерія Гонтарева, передає "Интерфакс-Украина". Відповідне рішення прийняло Правління Національного банку України.

  Гонтарева нагадала, що діюча нині норма дозволяє банкам зараховувати для покриття обов'язкових резервів 75% залишку готівки в касі, однак "з 10 січня такого зарахування не буде. Це буде нуль".

  За словами голови НБУ, правління установи під час прийняття такого рішення виходило з того, що задіяні центробанком системні заходи щодо очищення банківської системи сприяли посиленню її стійкості і ліквідності. У результаті обсяг коштів на коррахунках банків нині становить близько 34 млрд грн, збільшення з початку поточного року становить близько 25%. Обсяг тимчасово вільних коштів, вкладених банками в депозитні сертифікати НБУ, з початку року збільшився в 3,4 разу - до 66 млрд грн.

  "Таким чином, нині ліквідність банківської системи найвища і становить 100 млрд грн. Це дає можливість поступово відмовлятися від тимчасових заходів з підтримки банківської системи, які застосовувалися під час загострення фінансової ситуації, і переходити до стандартних засад механізму обов'язкового резервування", - пояснила Гонтарева.

  Попередній матеріал
  СБУ блокувала канал постачання товарів до терористів "ДНР" (фото)
  Наступний матеріал
  Російська диверсійна група підірвалась на власних мінах під Маріуполем – ГУР
  Loading...