Фото trust.ua

НБУ оголосив банк "Надра" неплатоспроможним

  Правління Національного банку України прийняло постанову "Про віднесення публічного акціонерного товариства "комерційний банк "НАДРА" до категорії неплатоспроможних".

  Про це повідомляє прес-служба НБУ. В установі зазначили: постанову прийняли напередодні, 5 лютого, відповідно до вимоги статті 76 Закону України "Про банки і банківську діяльність".

  Основна причина такого рішення – недокапіталізація банку відповідно до вимог стрес-тестування та неприведення діяльності у відповідність до вимог законодавства України.

  Національний банк наголошує, що тотальна більшість усіх вкладників ПАТ КБ "Надра" – 99% – мають вклади в межах гарантованої Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суми 200 тис. грн., отже вони отримають свої вклади в повному обсязі.

  Частина клієнтів зі значними обсягами вкладів (близько 1% від усіх вкладників) отримають свої вклади лише в межах суми, гарантованої Фондом.

  Загальний обсяг усіх виплат вкладникам ПАТ "КБ "Надра" становитиме понад 3,6 млрд. грн.

  Національний банк уточнив, що віднесення банку "Надра" до категорії неплатоспроможних стало наслідком його нежиттєздатності ще з часу введення тимчасової адміністрації у 2009 році. Її призначення було викликано, зокрема, ризиковою діяльністю попереднього менеджменту, який не забезпечив якісного управління банком та фактично довів його до банкрутства. Однак зусилля та заходи, що в подальшому вживалися менеджментом для покращення його діяльності та функціонування відповідно до встановлених нормативів, виявилися недостатніми в умовах фінансово-економічної кризи.

  У свою чергу, акціонери банку "Надра" не підтвердили готовність надати реальну і оперативну фінансову підтримку установі, у тому числі для погашення боргів, отриманих попереднім акціонером, що призвело до подальшого погіршення фінансових показників діяльності банку та неможливості своєчасного виконання зобов’язань перед вкладниками та іншими кредиторами.

  Коментуючи це рішення, перший заступник голови НБУ Олександр Писарук наголосив, що Національний банк здійснює послідовні кроки на шляху очищення банківського сектору та буде продовжувати виведення з ринку банків, власники яких не забезпечили їх достатньою фінансовою підтримкою. Мета таких дій - залишити на ринку лише надійні та прозорі банки, які функціонують ефективно та стабільно виконують зобов’язання. "Це необхідна умова для відновлення економіки країни, відновлення її економічного росту та добробуту громадян", – сказав Олександр Писарук.

  Попередній матеріал
  Абромавичус: 160 компаній РФ позбавлені права вести свою діяльність в Україні
  Наступний матеріал
  Українські військові повернулися в Україну після лікування у Литві
  Теги:

  Банк «Надра» встановив ліміт на зняття готівки

  Банк "Надра" назвав термін остаточного розрахунку з боргами

  Проти екс-голови правління банку "Надра" порушено кримінальну справу

  Вкладниця банку "Надра" погрожувала самоспаленням