фото segodnya.ua

НБУ ліквідує банк Фірташа – за несплатоспроможність

  Рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідації цього банку в НБУ ухвалили вчора, 4 червня.

  Про таке повідомляє прес-служба регулятора.

  В оприлюдненій заяві йдеться: "04 червня 2015 року Правління Національного банку України, розглянувши відповідну пропозицію Фонду (Фонду гарантування вкладів фізичних осіб – Ред.), прийняло постанову № 356 про ліквідацію та відкликання банківської ліцензії ПАТ "КБ "НАДРА"".

  Причиною рішення названо наступні обставини: "Результати безвиїзного банківського нагляду засвідчили, що проблеми виникли внаслідок ризикової діяльності акціонерів та менеджменту банку на чолі I. Гiленка в період до фінансової кризи 2008 – 2009 років. Рішення про виведення банку з процедури тимчасової адміністрації в 2011 році було прийнято передчасно. Банк продовжив діяльність недостатньо капіталізованим і став нездатним витримати кризу ліквідності в 2014 – 2015 роках. Акціонери та керівництво ПАТ "КБ "НАДРА" не запропонували своєчасних та достатніх заходів для збільшення капіталу банку до необхідного рівня, достатнього для забезпечення його платоспроможності".

  З 6 лютого поточного року до сьогодні банк перебував під управлінням тимчасової адміністрації Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Там зазначили: "Вклади в межах гарантованої Фондом суми 200 тис. грн. мали 99% усіх вкладників ПАТ "КБ "НАДРА". Загальна сума можливого відшкодування вкладникам ПАТ "КБ "НАДРА" станом на 01.05.2015 року становила 3,8 млрд. грн. За період дії тимчасової адміністрації в ПАТ "КБ "НАДРА" вкладникам уже було виплачено 2 млрд. грн., ще 1,8 млрд. грн. заплановано виплатити вкладникам найближчим часом".

  Попередній матеріал
  МОН кожного місяця закриває по кількадесят навчальних закладів – Квіт
  Наступний матеріал
  Бойовики на тимчасово окупованій території Луганщини сидітимуть без води
  Теги:
  Loading...