НБУ 5.ua

Нацбанк України пом'якшив низку валютних обмежень

  Національний банк України послабив частину адміністративних обмежень, запроваджених в першій половині поточного року для стабілізації валютного ринку.

  Як повідомляє НБУ, збільшено обсяг видачі готівки в іноземній валюті та банківських металах з рахунків клієнтів банків з 15 тис. до 20 тис. грн на добу. Послаблення спрямоване на відновлення довіри до банківської системи та притоку валютних депозитів.

  Також, зокрема, регулятор скасував вимогу щодо обов'язкового подання в пакеті документів для купівлі/переказу іноземної валюти довідки з Державної фіскальної служби, яка засвідчує відсутність заборгованості зі сплати податків для компаній. Це полегшить роботу компаній-імпортерів.

  Водночас Національний банк продовжує роботу, спрямовану на запобігання непродуктивному відтоку капіталу з країни. Зокрема, вводитьсязаборона на купівлю валюти для розрахунків за імпорт продукції, митне оформлення якої  було здійснено до 01 січня 2014 року. Це стосується випадків заміни боржника та/або кредитора  у зобов’язанні за зовнішньоекономічним контрактом. Відтепер компанії-резиденти повинні будуть виконувати такі зобов’язання за рахунок власних коштів в іноземній валюті. Вимога не поширюється на життєво необхідні товари.

  Зміни набувають чинності 04 вересня 2015 року і діють до 04 грудня 2015 року включно. Проте, незалежно від строків дії постанов, Національний банк планує й надалі продовжувати поступову лібералізацію валютного регулювання, якщо цьому буде сприяти стан валютного ринку та української економіки в цілому.

  Нагадаємо, в департаменті управління ризиками НБУ почав працювати фахівець з Німеччини. Винаймати йому житло і оплачувати основну частину його компенсаційного пакета будуть іноземні організації.

  Попередній матеріал
  Під Щастям загинув легендарний офіцер-десантник "Тайфун"
  Наступний матеріал
  Тисячі сибіряків несподівано отримали повістки до воєнкоматів
  Теги:
  Loading...