5 канал

На рахунках дочірніх установ російських банків зараз 50 млрд грн, які належать українцям - Гонтарева

Держава не може гарантувати повернення цих вкладів

50 мільярдів гривень, що належать громадянам України - нині на рахунках дочірніх установ російських банків. Через це націоналізувати їх поки що не можуть, оскільки у держави немає таких грошей, щоби гарантувати повернення вкладів.

Про це у п’ятницю заявила голова Центробанку під час звіту у парламенті. Натомість, за словами Валерії Гонтаревої, у таких банках постійно працюють куратори НБУ. 

Щодо курсу гривні посадовець пояснила, що впливати на нього Національний банк не може. Натомість, серед причин коливання Гонтарева назвала сезонне падіння ділової активності та політичну нестабільність.

"Сьогодні курс знаходиться на рівні 25,85-26. Національний банк відповідає за інфляцію та цінову і фінансову стабільність в державі. Я вам зазначила по інфляції цього року 12 відсотків. Щоб його досягти, ми не можемо собі дозволити таку девальвацію, яка в нас була, але я не буду вам прогнозувати курс тому, що Національний банк відповідає за інфляцію. Ви такий мандат нам надали останнього року", - заявила глава НБУ.

Попередній матеріал
Президент затвердив новий військово-адміністративний поділ України
Наступний матеріал
Російські окупанти заборонили ОБСЄ спілкуватися з мешканцями Станиці Луганської
Теги:
Loading...