kh.sfs.gov.ua

На Харківщині податківці зупинили діяльність "конвертаційного центру" з щонайменше півмільярдним обігом

  Працівники податкової міліції Харківщини спільно з колегами з Дніпропетровщини вивели на чисту воду "конвертаційний центр" із загальним оборотом у 2014-2015 роках щонайменше  500 млн грн.

  Про це повідомив перший заступник начальника ГУ ДФС у Харківській області Сергій Фуніков.

  36-річний мешканець Дніпропетровська  налагодив чітку систему переводу безготівкових коштів у реальні гроші для підприємств Харківської, Дніпропетровської та Київської областей. Бухгалтери, менеджери, секретарі та кур’єри – винахідливий підприємець взяв у помічники 20 осіб, які створювали фіктивні підприємства, здійснювали грошові операції та займалися перевезенням готівки.

  "Протягом 2014–2015 років організатори даного "конвертаційного центру" створили більш ніж 40 фіктивних підприємств. За допомогою цих фірм формувався штучний податковий кредит для підприємств реального сектору економіки. Лише за попередніми підрахунками загальний  обіг  виведених  в тіньовий обіг коштів склав понад 500 млн грн. Ймовірні втрати бюджету тільки з ПДВ становлять близько 80 млн грн", - заявив Фуніков. 

  У рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України, співробітники податкової міліції Харківщини та Дніпропетровщини здійснили  комплекс широкомасштабних заходів з 35 обшуків.

  За інформацією відомства, "в автомобілях, житлових та офісних приміщеннях, якими користувалися "конвертатори", співробітники слідчо-оперативних підрозділів виявили та вилучили 44 печатки фіктивних підприємств, документацію, комп’ютерну техніку, на якій зберігалися бухгалтерські відомості, та грошові кошти на загальну суму близько 259 тис. грн". Нині тривають слідчо-оперативні заходи.

  Нагадаємо, 20 жовтня 2015 року на Київщині силовики припинили діяльність конвертцентру, який щомісяця виводив у тінь 35 млн грн. 

  Попередній матеріал
  Геращенко: обмін полоненими – один із найскладніших пунктів Мінських перемов
  Наступний матеріал
  З російських терористів на Донбасі формують батальйон "Хрестоносець" для війни у Сирії – ГУР
  Теги:
  Loading...