5 канал

МВС готове підписати з IT-сектором меморандум щодо правил проведення обшуків - Абромавічус

Міністерство внутрішніх справ засуджує зухвалі та не завжди правомірні дії з боку правоохоронних органів щодо обшуку IT-компаній та вилучення серверів.

Про це в ефірі "5 каналу" під час телемарафону "Україна понад усе" заявив міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавічус. Коментуючи зустрічі з учасниками IT-сектору та з главою МВС, міністр економічнго розвитку розповів про таке: "28 компаній були представлені, оперативно зустрілися з міністром внутрішніх справ і його командою, і в принципі підтверджуємо, що Міністерство внутрішніх справ засуджує такі зухвалі, не завжди правомірні дії (обшук IT-компаній та вилучення серверів) з боку правоохоронних органів", - сказав він.

За словами міністра, було запропоновано кілька шляхів подолання конкретної проблеми. "МВС підтримує ідею IT-компаній, яка була оголошена сьогодні, про підписання меморандуму між IT-сектором і МВС та іншими силовими структурами, щоб був певний код етики … з'ясувалося, що існує дуже велика проблема з кваліфікацією персоналу, які йдуть на пошуки, вилучають сервери і т.д. …IT-індустрія готова нести фінансові зобов'язання щодо підвищення кваліфікації співробітників МВС", - зазначив Абромавічус.

Він також додав, що Мінекономіки подало законопроект до Верховної Ради про створення контролюючих органів. "Ми в тому числі боремося з іншими контролюючими органами, подали до ВР законопроект про контролюючі органи, який буде створювати систему, де всі перевірки будуть фіксувати заздалегідь: хто, коли, до кого і чому йдуть в гості", - сказав міністр економічного розвитку.

Нагадаємо, в останні місяці зросла кількість обшуків компаній IT-сектора правоохоронними органами, які вилучають їх майно і часто паралізують роботу. 

Попередній матеріал
Полторак зустрінеться зі своїм колегою міністром оборони США
Наступний матеріал
Телескоп "Хаббл" зробив приголомшливий знімок залишків зірки після вибуху
Теги:
Loading...