МВФ застеріг Україну від прийняття фіскальних законів

  У Міжнародному валютному фонді заявили, що прийняття законів у фіскальній сфері послабить можливість відновлення макроекономічної стабільністі України.

  Про це сказав директор Європейського Департаменту МВФ Пол Томсен, пише "РБК-Україна" із посиланням на прес-службу Представництва МВФ в Україні.

  "Ми з занепокоєнням спостерігаємо за нещодавніми законодавчими ініціативами... Мова йде, зокрема, про пакет у складі семи законопроектів у фіскальній сфері, що пропонується винести на наступного тижня на розгляд парламенту", - зазначив Томсен.

  На думку директора Департаменту, ці законопроекти унеможливлять реалізацію заходів у контексті підтриманої МВФ програми в області пенсійної реформи, реформи енергетичного сектору, а також раціоналізації витрат.

  "Фіскальна вартість цих законопроектів може скласти близько двох відсотків ВВП вже в цьому році і 3% ВВП в 2016 р. Таким чином, якщо ці законопроекти будуть прийняті, вони істотно послаблять поточні зусилля на шляху відновлення фіскальної стійкості й макроекономічної стабільності в Україні. Таким же чином, законодавчі ініціативи на кшталт законопроекту 1558-1 щодо конвертації валютних кредитів у гривню ляжуть важким тягарем на банки і на вкладників і позичальників більшості банків, хоча виграють від цього лише окремі особи", - додав він. 

  Нагадаємо, нещодавно Петро Порошенко підписав і направив до парламенту законопроекти, ухвалення яких є однією з умов виділення країні другого транша кредиту за програмою Міжнародного валютного фонду.

  Попередній матеріал
  В Афганістані щонайменше 13 цивільних загинули унаслідок вибухів
  Наступний матеріал
  Німецький робот зіграв головну роль в оперній виставі